11:32 19.11.2021

Viber, Messenger, Telegram та WhatsApp є найпопулярнішими програмами для комунікації в Україні - КМІС

3 хв читати
Viber, Messenger, Telegram та WhatsApp є найпопулярнішими програмами для комунікації в Україні - КМІС

 Найпопулярнішими мобільними програмами для комунікації в Україні є Viber, Messenger соціальної мережі Facebook, Telegram та WhatsApp, свідчать результати опитування громадської думки "Омнібус", яке проводив Київський міжнародний інститут соціології з 10 до 15 вересня 2021 року.

"Найпоширенішим засобом для комунікацій є Viber, яким користуються 73,6% опитаних. Другим за популярністю є Messenger Facebook - 42,7%. На третьому-четвертому місцях перебувають Telegram (використовують 31,6% опитаних) та WhatsApp (25,3%)", - йдеться у прес-релізі КМІС, оприлюдненому у п'ятницю.

У ньому уточнюється, що українці також активно використовують Instagram (26,4% респондентів), Skype (11,3%) та TikTok (9,1%), при цьому найменшу популярність має застосунок для обміну повідомленнями Signal, можливості якого для таких цілей використовують лише 3,8% опитаних.

"Водночас 18,7% не обмінюються повідомленнями з мобільного телефону в жодному з вищезгаданих застосунків", - наголошують соціологи.

Вони зазначають, що динаміка використання мобільних програм показує зростання показників програми Viber (з 65,8% до 73,6%), Messenger Facebook (з 34,9% до 42,7%) і Telegram (24,2% до 31,6%).

При цьому, за статевим розподілом, чоловіки частіше за жінок використовують Telegram (34,9 і 28,9% відповідно).

"У розрізі вікових груп Viber зберігає першість у використанні в кожній із категорій. Варто виокремити вікову категорію 18-29 років, де на другому і третьому місті за популярністю (на відміну від інших) перебуває Telegram (64,3%) та Instagram (61,0%). Частка опитаних, які не використовують жоден із перерахованих застосунків, є найнижчою серед вікової категорії 18-29 років (1,4%) та збільшується з віком: 30-39 років - 2,7%, 40-49 років - 9,7%, 50-59 років - 21,9%, 60-69 років - 32,9%, 70 років і старші - 57,9%", - йдеться у релізі.

Уточнюється, що залежно від типу населеного пункту (міське та сільське населення), можливості Telegram та WhatsApp частіше використовує міське населення. Telegram - 37,1% серед міського населення та 20,3% серед сільського. WhatsApp - 29,7% серед міського населення та 16,3% - серед сільського.

"При цьому серед сільського населення вищий рівень, ніж серед міського тих опитаних, які не використовують жоден із перерахованих застосунків, - 24,7% та 15,8% відповідно", - наголошують соціологи.

Всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" проводив Київський міжнародний інститут соціології з 10 до 15 вересня 2021 року методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням). Загалом було опитано 2002 респондентів, які проживають у всіх регіонах України (за винятком тимчасово окупованих територій ОРДЛО та АР Крим).

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Вибірка є репрезентативною для дорослого населення (18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролює влада України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Джерело: https://www.kiis.com.ua/?lang=ukr&cat=reports&id=1072&page=1

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Глобальний IT-збій минув без наслідків для Привату, Ощаду, Укргазу, Укрексіму, ОТП і Райфу

Інвестувавши в джерела альтернативного живлення близько 1 млрд грн, lifecell оцінює вимоги Держспецзв'язку як "украй складні"

Мобільний зв'язок залежить від наявності е/е в період зарядки джерел резервного живлення - "Київстар"

Кабмін поширив на прифронтові області систему спецтелерадіомовлення для блокування ворожих радіосигналів - Шмигаль

Хакери використовують тематику закупівель БПЛА для кібератак на оборонні підприємства - Держспецзв'язку

"Vodafone Україна": Вимоги, поставлені перед операторами Держспецзв'язком, "досить складні"

Українська бойова система Delta пройшла перевірку кібербезпеки за стандартами НАТО

Держспецзв'язку зобов'язало забезпечити роботу 60% базових станцій мобільного зв'язку без е/е

Німеччина досягла компромісу з мобільними операторами: китайське обладнання дозволене в мережі 5G

Кількість змін мобільного оператора зі збереженням номера MNP за 2 міс. зросла на 9,6%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА