19:10 14.05.2021

Україна побудує цифрову загальнонаціональну телемережу для протидії інформаційному впливу, до кінця року сигнал покриє 95% підконтрольних територій

2 хв читати
Україна побудує цифрову загальнонаціональну телемережу для протидії інформаційному впливу, до кінця року сигнал покриє 95% підконтрольних територій

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила рішення про необхідність побудови загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex MX-7, оператором якої визначено державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, який належить до сфери управління Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (Держспецзв'язку).

Як наголошується у повідомленні на сайті Держспецзв'язку у п'ятницю, державна телемережа необхідна для забезпечення інформаційної безпеки, протидії зовнішньому негативному інформаційному впливу та поширення об'єктивної інформації.

"Наразі наявне покриття не забезпечує потреби населення віддалених регіонів країни у доступі до українського мовлення, який гарантує держава", - наголошується в повідомленні.

Очікується, що вже до кінця 2021 року доступ до якісного цифрового мовлення MX-7 буде на 95% підконтрольної території України, навіть у прикордонних регіонах. Державна інфраструктура ефірного цифрового телебачення запрацює у 158 населених пунктах, зокрема - на прикордонних територіях (повний перелік населених пунктів викладений у додатку до Рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення).

МХ-7 транслюватиме щонайменше 12 каналів: насамперед державні телекомпанії та Суспільне мовлення. Наповнення мережі визначатиме Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. Канали будуть незакодовані.

Мережа MX-7 будується за технологією європейського стандарту ефірного цифрового телебачення другого покоління (DVB-T2).

Мовлення здійснюватиметься у смузі частот метрового діапазону 174-230 МГц.

Для отримання сигналу користувачам знадобляться антени (які, як зазначають у Держспецзв'язку, залишилися у багатьох жителів України після відключення аналогового мовлення) і цифрові тюнери. Доступ до контенту мультиплексу планується на безоплатній основі.

Оператором мультиплексу визначено державний Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Держспецзв'язку відповідатиме за стратегічне планування розвитку системи, модернізацію інфраструктури, побудову системи моніторингу за роботою мережі та встановлення сучасних передавальних систем.

"Розвиток інформаційної інфраструктури - це першочергове завдання держави в умовах гібридної війни, боротьби з поширенням серед громадян антиукраїнських настроїв та маніпуляцією суспільною свідомістю через російські телеканали, що спрямовані на підрив української державності", - заявив голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

Як повідомлялося, у грудні 2019 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення ухвалила рішення про створення загальнонаціональної цифрової телевізійної мережі МХ-7.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кількість змін мобільного оператора зі збереженням номера MNP за 2 міс. зросла на 9,6%

Хакери отримали доступ до даних про дзвінки та СМС майже всіх стільникових абонентів AT&T

Розкрадання криптовалюти в I півріччі зросли більш ніж удвічі - до $1,38 млрд - дослідження

Держспецзв'язку попереджає про небезпеку шахрайської схеми із використанням кредитних карток українців

Влада Японії відзвітувала про перемогу у "війні з дискетами"

"Київстар" розширить мережу генераторів на 36,5% за рахунок стаціонарних пристроїв

NovaPay запровадила можливість розстрочки під 82-97% річних

Голова Київської ОВА закликав мобільних операторів вжити заходів і забезпечити безперебійний зв'язок за відсутності світла

"Укрпошта" запустила відділення контейнерного типу в Бородянці

Зеленський доручив Федорову підготувати аналіз роботи операторів зв'язку під час відключень е/е

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА