14:48 29.01.2024

В Україні може значно збільшитися кількість несанкціонованих звалищ небезпечних відходів – нардеп Криворучкіна

2 хв читати
В Україні може значно збільшитися кількість несанкціонованих звалищ небезпечних відходів – нардеп Криворучкіна

Народний депутат України та заступниця голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна повідомила, що через невідповідність дій КМУ вимогам Закону України "Про управління відходами" Україна вже понад два тижні не має жодного ліцензованого суб’єкта по утилізації небезпечних відходів, а бізнес немає можливості утилізувати такий тип відходів законним шляхом.

Згідно пресрелізу, який має в своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна", така ситуація несе в собі комплекс ризиків: починаючи з ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації внаслідок необхідності складування органічних відходів та підвищення рівня пожежної небезпеки з-за накопичення відпрацьованих паливо-мастильних матеріалів до збільшення кількості несанкціонованих звалищ небезпечних відходів через те, що не усі відходи у бізнеса є можливість зберігати довгий термін.

"Кричуще порушення Кабміном термінів розроблення підзаконних актів для нормативного врегулювання управління небезпечними відходами призвело до колапсу на цьому ринку. Сьогодні в Україні не має жодної ліцензованої компанії, яка має права надавати такі послуги", - повідомила нардеп.

Також нардеп наголосила на тому, що ситуація з ліцензуванням учасників ринку утилізації може бути використана для монополізації ринку. У зв'язку з цим профільний комітет ВР вирішив направити звернення до Офісу Генерального прокурора України, НАЗК, Кабміну, Міндовкілля, Держекоінспекції для з’ясування всіх деталей ситуації, що склалася.

Як відомо, 9 липня 2022 року було опубліковано Закон України "Про управління відходами", який набрав чинності через 12 місяців. Ним встановлено вимогу чинним суб'єктам господарювання у сфері управління небезпечними відходами отримати ліцензію на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами протягом шести місяців з моменту набрання чинності цим Законом. Однак, в порушення вказаних вимог, Постанову КМУ "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами" №1278 прийнято лише 5 грудня 2023 року, тобто з порушенням терміну більше ніж на 4 місяці. Відповідно, прийняття з запізненням постанови призвело до того, що реальній термін отримання нової ліцензії з управління небезпечними відходами становив лише 1 місяць та 4 дні. При цьому, Закон України "Про ліцензування видів господарської діяльності" передбачає, що, у разі внесення змін до нормативно-правових актів у сфері ліцензування, надання державою достатнього для реалізації цих змін строку, але не менш як два місяці.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Солідарність Німеччини з Україною все ще сильна - міністерка розвитку про демарш AfD і BSW у бундестазі

Кличко обговорив питання децентралізації на Міжнародній конференції з відновлення України

Глава МЗС Великої Британії закликає використовувати російські активи на користь України та обрізати постачання російського газу в Європі

Єрмак у Берліні обговорив з ексдержсекретарем США перспективи для інновацій та інвестицій в Україні

Зеленський про старт переговорів щодо вступу України до ЄС уже в червні: Це буде виконанням обіцянок, які дала нам Європа

ЄС має розпочати переговори про вступ України ще до кінця червня - президентка Єврокомісії

Уряд Латвії погодив кандидатуру Домбровскіса на посаду єврокомісара

Порошенко і Кличко привітали Європейську народну партію з перемогою на виборах до Європарламенту

Порошенко привітав Європейську народну партію з перемогою на виборах до Європарламенту

Вибори до Європарламенту показали, що російській пропаганді треба жорстко протидіяти - Юрчишин

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА