Інтерфакс-Україна
19:56 01.11.2024

Кабмін схвалив законопроєкт про управління відходами видобувної промисловості

2 хв читати
Кабмін схвалив законопроєкт про управління відходами видобувної промисловості

Уряд схвалив євроінтеграційний законопроєкт "Про управління відходами видобувної промисловості", що дасть змогу Україні імплементувати положення європейської Директиви 2006/21/ЄС і вирішити проблеми з відходами видобувної промисловості, повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Найбільшу частку всіх відходів в Україні становлять саме відходи видобувної промисловості - за експертними оцінками, це близько 70%. Такі відходи утворюються в процесі видобутку, збагачення та переробки корисних копалин. Найпоширенішим способом поводження з ними є розміщення їх у відвали, шламосховища, хвостосховища, полігони та інші накопичувачі. Такий спосіб зберігання займає значні площі та є джерелом забруднення повітря, ґрунтів і підземних вод", - повідомляється на сайті міністерства в п'ятницю.

"Для того, щоб виправити ситуацію і далі впевнено рухатися до Європейського Союзу, Україні важливо привести національну правову базу у відповідність до законодавства ЄС. На виконання цих завдань і спрямований проєкт Закону "Про управління відходами видобувної промисловості", - наголошується в повідомленні.

Міністерство наполягає на важливості законопроєкту, оскільки ще до повномасштабного вторгнення РФ, обсяги утворення таких відходів в Україні були найвищими серед країн Європи. Крім того, значна частина з них залишилася у спадок з радянських часів. Так, ще з довоєнного часу на українських полігонах перебуває близько 13-14 млрд. тонн відходів видобувної галузі.

Над документом Мінприроди працювало спільно з європейськими експертами та за участю основних стейкхолдерів.

У законопроєкті приведено національну термінологію у відповідність до європейської, сформовано нові підходи до класифікації об'єктів для відходів видобувної промисловості; визначено обов'язки всіх учасників ринку; врегульовано діяльність підприємств при управлінні такими відходами та під час експлуатації відповідних об'єктів, закриття та здійснення постексплуатаційних заходів; врегульовано питання техногенних родовищ, а також управління покинутими об'єктами.

Крім того, сформульовано вимоги щодо отримання дозвільних документів у сфері управління відходами видобувної промисловості, а також державного нагляду (контролю); визначено вимоги до фінансового забезпечення оператора з експлуатації об'єктів управління відходами видобувної промисловості; передбачено відповідальність за порушення вимог законодавства; впроваджено систему управління і контролю ризиків та потенційних небезпечних ситуацій, що дасть змогу запобігти значним аваріям і погіршенню стану водних ресурсів, забрудненню повітря та ґрунту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА