Інтерфакс-Україна
19:18 08.10.2024

Швеція допоможе Україні в реформуванні системи управління відходами за євростандартами

3 хв читати
Швеція допоможе Україні в реформуванні системи управління відходами за євростандартами

Уряд Швеції запустив новий проєкт технічної допомоги Україні - "Посилення управління побутовими відходами на 2024-2027 роки", повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

"Для України дуже важлива допомога Швеції, особливо зараз, в умовах війни, коли ми боремося за наше майбутнє. Це майбутнє також включає в себе чисте довкілля та екологічну безпеку. Серед наших пріоритетів - посилювати та розвивати національну політику в цих питаннях. Досвід та експертизу Швеції у сфері управління відходами важко переоцінити, і вони справді цінні для нашої країни на шляху до ЄС та практичних результатів розпочатої реформи", - наводяться в повідомленні на сайті у вівторок слова міністра захисту довкілля та природних ресурсів Світлани Гринчук.

Вона обговорила основні напрями співпраці в рамках проєкту з представниками посольства Королівства Швеція в Україні, Асоціації управління відходами Швеції Avfall Swerige, організації, що опікується місцевим самоврядуванням і представляє шведські муніципалітети Salar International, а також командою проєкту.

Як повідомляється, "Посилення управління побутовими відходами в Україні на 2024-2027 роки" - багаторічна комплексна програма міжнародної технічної допомоги, яку імплементуватимуть Avfall Swerige та Salar International.

"Програма створена Урядом Швеції як результат досягнутих домовленостей під час робочого візиту президента України Володимира Зеленського до Швеції два роки тому. Шведські експерти проаналізували ситуацію з відходами в Україні та визначили напрями співпраці. А в липні поточного року Програму було схвалено Шведським агентством з питань міжнародного співробітництва та розвитку SIDA", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що програма складатиметься з десяти компонентів, які реалізовуватимуться на національному та регіональному рівнях.

Серед них, наприклад: нові підходи до тарифоутворення у сфері управління відходами, а також впровадження в Україні принципу "забруднювач платить"; планування управління відходами за європейськими стандартами. Зокрема, допомога регіонам у розробці регіональних і місцевих планів.

За словами Гринчук, від якості розроблення таких планів залежатиме зацікавленість інвесторів працювати в Україні. "У нас мають бути детальні якісні регіональні та місцеві плани управління відходами. Вони стануть тією пропозицією, під яку зможемо знайти інвесторів", - наводяться слова міністра в повідомленні.

Також серед компонентів, над якими працюватиме проєкт: обробка біологічних відходів. Підготовка керівних принципів з урахуванням досвіду європейських країн; впровадження в Україні розширеної відповідальності виробника; впровадження системного підходу до зменшення обсягу газів, що утворюються на полігонах. За експертними оцінками, 4-5% світових обсягів газів утворюються саме на полігонах України.

Цей показник можна скоротити вдвічі, якщо встановити відповідне обладнання на 400-500 найбільших українських полігонах; організація надання допомоги за допомогою певного обладнання від шведських муніципалітетів українським, з можливістю залучення й інших європейських країн тощо.

Також у рамках програми заплановано реалізувати чотири пілотні проєкти на місцях за кластерним принципом, налагодити діалог та обмін досвідом між українськими та шведськими муніципалітетами та підготувати відповідні інвестиційні кейси.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА