17:42 21.08.2023

Ердоган планує обговорити з Путіним відновлення Чорноморської зернової ініціативи у вересні - ЗМІ

1 хв читати
Ердоган планує обговорити з Путіним відновлення Чорноморської зернової ініціативи у вересні - ЗМІ

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган планує обговорити відновлення Чорноморської зернової ініціативи з президентом Росії Володимиром Путіним у вересні, повідомляє "Анадолу".

"У вересні в Індії відбудеться засідання G-20. У США заплановано засідання Генеральної Асамблеї ООН. Ми обговоримо ("зернову ініціативу" - ІФ-У) з паном Путіним, якщо з'явиться така можливість у зв'язку зі щільним графіком", - заявив Ердоган журналістам під час поїздки в Будапешт.

Також президент Туреччини сказав, що перше судно, яке вийшло з порту в Одесі після припинення "зернової ініціативи", не було зерновозом.

"Це судно, що вийшло з України, Одеси, не є зерновозом, це контейнер. Відповідну заяву зробило і наше Міністерство національної оборони. Наша основна мета тут - досягнення позитивної позиції Росії щодо "зернового коридору" за допомогою телефонних розмов із паном Путіним", - зазначив він.

Крім цього, Ердоган наголосив, що Туреччина "докладає зусиль для досягнення мирних переговорів між Росією та Україною".

"Ми прагнемо цього, це наше бажання. Ми детально обговорили ці питання під час візиту Зеленського (до Туреччини - ІФ-У), під час переговорів із ним, а також зустрічей на полях саміту лідерів НАТО. Я сподіваюся, що ми досягнемо результату, якщо обидва лідери (України та РФ) схвалять наше посередництво", - сказав Ердоган.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА