Інтерфакс-Україна
14:51 23.03.2022

Білорусь висилає частину українських дипломатів та закриває генконсульство України в Бресті

1 хв читати
Білорусь висилає частину українських дипломатів та закриває генконсульство України в Бресті

Влада Білорусі ухвалила рішення про видворення частини українських дипломатів і закриття генерального консульства України в Бресті, повідомили в Міністерстві закордонних справ Білорусі в середу.

"Українське посольство продовжить роботу в Білорусі у форматі 1+4, тобто посол та чотири співробітники", - повідомляє держагентство "БелТА" з посиланням на прессекретаря Міністерства закордонних справ Білорусі Анатолія Глаза.

Напередодні Мінськ заявив, що вісім із 19 співробітників українського посольства були "кадровими співробітниками національних спецслужб".

Спікер МЗС України Олег Ніколенко спростував інформацію про те, що "під прикриттям посольства України у Білорусі працювали розвідники".

"Білоруська сторона записала до "шпигунів" співробітників українського посольства в Мінську, які офіційно представляють різні відомства України: МО, СБУ, ДПСУ. У широкий доступ було викладено персональні дані. До війни ці люди проводили сотні зустрічей з офіційними представниками Білорусі. Таку діяльність навряд чи можна назвати "під прикриттям", - написав Ніколенко у себе на сторінці у фейсбуці у вівторок.

Він також наголосив, що такі заяви "дедалі більше ускладнюють двосторонні відносини" України та Білорусі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Робоча група з підготовки законів щодо проведення виборів під час війни засідатиме 26 грудня - Корнієнко

"Євросолідарність" наполягає на неприпустимості виборів під час воєнного стану та референдуму щодо територій – заява фракції

Два комітети Ради рекомендують профільним міністерствам робити екологічні оцінки при будівництві ВЕС — Климпуш-Цинцадзе

Верховна Рада зможе проголосувати дату виборів президента після підписання мирної угоди – Зеленський

Україна може провести вибори одночасно з референдумом щодо мирної угоди - Зеленський

Порошенко: РФ вже стирається, Україні треба бути міцніше та відповідальніше, щоб не стертися раніше

Українська дипломатія у 2026 сфокусується на зміцненні війська, розвитку ОПК, тиску на РФ і справедливому мирі – МЗС

"Євросолідарність" ініціює зупинку конкурсу на 109 млн грн для каналів телемарафону, щоб спрямувати ці кошти на ЗСУ - заява

Раді пропонують удосконалити конституційну процедуру - законопроєкт

ЦВК: Вибори можуть відбутися тільки за умов безпеки та відповідних законодавчих змін, наразі м'яч на боці Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА