Порошенко: ПДЧ в НАТО для України - найефективніша відповідь на загарбницькі плани Кремля

Рішення щодо членства України в Європейському Союзі та надання Плану дій щодо членства в НАТО - найефективніша відповідь на загарбницькі плани Росії, вважає п'ятий президент України, лідер політичної партії "Європейська солідарність", народний депутат Петро Порошенко.
Як повідомляє прес-служба політсили, відповідну заяву Порошенко зробив під час відеозв'язку з учасниками онлайн-конференції Ради закордонних справ США: "Демократія або автократія: чому важлива Україна?".
"П'ятий президент України поділився думками щодо переговорів президента Сполучених Штатів Америки Джозефа Байдена з президентом Росії (Володимиром - ІФ) Путіним. Він подякував Сполученим Штатам, Великій Британії, Франції та всім державам-членам Європейського Союзу за швидку і тверду відповідь на агресію Путіна", - повідомляють у прес-службі.
Зазначається, що Порошенко також розповів своє бачення ситуації у зв'язку з агресією Росії проти України та наголосив на важливих для нашої країни позиціях, які допоможуть у боротьбі за свій суверенітет.
"Це суворі санкції. Вони потрібні не після, а до того як війна вже сталася. Важливо представити потенційний пакет "пекельних санкцій" до вторгнення, щоб ціна за це була нестерпною", - наголосив нардеп.
Він уточнив, що ці санкції "не мають бути десь під столом, а мають бути на столі".
"Щоб Путін не мав жодних ілюзій, що у разі наступного етапу агресії санкції будуть впроваджені у той самий момент. Безумовно, це SWIFT. Безумовно, це фінансові санкції. Однозначно зупинка закупівель російського газу. Безумовно, це санкції у нафтогазовому, галузевому, індивідуальному та безпековому секторах", - пояснив Порошенко.
Лідер "Євросолідарності" зазначив, що це необхідно для того, щоб позначити "дуже високу ціну, яку заплатить Путін за свій божевільний крок".
"Стратегічне рішення щодо України в ЄС - це пункт номер два. Як і План дій щодо членства в НАТО, який має бути представлений Україні як і потужний стимул для євроатлантичної інтеграції нашої країни, і вирішальна відповідь Путіну", - заявив п'ятий президент.
Він також наголосив на важливості потужного стимулу для українських реформ, євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.
"Повірте, найбільшим жахом для Путіна є демократична, процвітаюча та успішна Україна, яка стане прикладом для всіх інших народів колишнього Радянського Союзу. Європейська Україна є ключем до обеззброєння російського неоімперіалізму та підтвердження успіху трансформаційної сили Євросоюзу", - резюмував Порошенко.