19:25 15.10.2021

Депутати від "Євросолідарності" на зустрічі з Венедіктовою вимагали розслідувати "вагнергейт" і фальсифікацію законів у Раді - нардеп Герасимов

2 хв читати
Депутати від "Євросолідарності" на зустрічі з Венедіктовою вимагали розслідувати "вагнергейт" і фальсифікацію законів у Раді - нардеп Герасимов

Народні депутати з фракції "Європейська солідарність" провели зустріч з генеральним прокурором України Іриною Венедіктовою, в ході якої вимагали розслідування можливої державної зради в справі про затримання найманців приватної військової компанії "Вагнера", відмивання грошей, виведених з "ПриватБанку" через офшори чинного президента України Володимира Зеленського, а також фальсифікацію прийнятих керівництвом монобільшості в парламенті законів, повідомляється на сайті політсили в п'ятницю.

"Псевдо-ТСК, яку створили "Слуги" в парламенті, і правоохоронна система сьогодні, на жаль, не розслідують справу (т.зв." вагнергейт "- ІФ), а роблять все для того, щоб покрити тих, хто реально зірвав цю блискучу операцію українських спецслужб... Також ми запитали, чи зареєстроване провадження за заявою про злочин, яку наш колега, бойовий генерал Віктор Кононенко відніс у понеділок до СБУ. Наразі ми чекаємо реєстрації цього провадження про розголошення державної таємниці Зеленським, про що він сам особисто заявив", - сказав співголова фракції Артур Герасимов.

Депутати також вимагають від Офісу генерального прокурора України розслідувати оприлюднені в проекті Pandora Papers факти щодо ймовірного відмивання офшорними структурами Зеленського коштів, виведених з ПриватБанку. Відповідне звернення депутати подали до Офісу генпрокурора.

"Наразі ми чекаємо на прийняття рішення. Ми знаємо, що цю справу вже розслідує НАБУ. І в найближчі дні ми чекаємо прийняття рішення з цього питання, що ця заява про злочин від народних депутатів буде доєднана до справи, яку розслідує НАБУ з крадіжки більш ніж 5 мільярдів доларів з ПриватБанку, до якої згідно з міжнародним розслідуванням можливо причетний Зеленський і його найближче оточення", - сказав Герасимов.

Також депутати вимагають розслідувати факти фальсифікації закону №5599, який був ухвалений із грубим порушенням Регламенту Верховної Ради і зараз може бути поданий на підпис Зеленському з незаконними виправленнями. " Один із законів з дуже гарною назвою про боротьбу нібито з олігархами, який насправді стосується віджимання телеканалів і боротьби з політичними конкурентами, в стінах Верховної Ради фальсифікується. Ми подали відповідне звернення і в найближчі дні ми чекаємо реєстрації кримінальної справи", - резюмував Герасимов

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сибіга: Головним відкриттям Мюнхена-2025 стала нова сила Європи

Вибори в Україні готуються на 26 жовтня, вважає Порошенко, сам він проти їх проведення

Кличко в Мюнхені обговорив з європейськими міністрами подальшу підтримку України та гарантії безпеки

Президент Фінляндії: Є дві речі, які не підлягають обговоренню. Одна з них - це членство України в ЄС і членство України в НАТО

Від єдності всередині України залежить і єдність навколо України – Кличко

Партнери мають забезпечити перемогу України у війні – прем’єр Данії

США попросили європейські країни надати пропозиції про озброєння - ЗМІ

США розглядають війну в Україні на геостратегічному рівні як частину глобальної боротьби

Важливо, щоб українці лишалися в єдності - голова Мюнхенської безпекової конференції

Келлог допускає, що Путіну можливо прийдеться піти на територіальні поступки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА