11:49 24.09.2021

Закон про деолігархізацію потребує переголосування - нардеп Железняк

2 хв читати
Закон про деолігархізацію потребує переголосування - нардеп Железняк

Закон про деолігархізацію потребує переголосування через юридичну колізію, стверджує лідер фракції "Голос" Ярослав Железняк.

"Закон про олігархів №5599 переголосовуватимуть... там є юридичні помилки", - написав Железняк у п'ятницю в Telegram-каналі.

За словами Железняка, народні депутати врахували одночасно три правки (396,398,406), які суперечать одна одній.

"Відповідно тепер хочуть знову переголосувати статтю 5 закону. Стаття про те, як олігарх визнається олігархом", - уточнив лідер фракції.

Водночас спікер парламенту Дмитро Разумков подякував на своїй сторінці у Facebook Верховній Раді за те, що вона підтримала його 398-му поправку.

"Дякую і комітету, і Верховній Раді України, яка підтримала мою з колегами правку №398! Тепер НАЗК за зверненням спеціальної комісії вноситиме особу до реєстру олігархів!" - зазначив Разумков.

Згідно з 398-ю поправкою, рішення про визнання особи, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), приймає голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) після звернення комісії з питань протидії надмірному впливу осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті.

Водночас у 406-й поправці рішення про визнання олігархом ухвалює Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України на підставі подання Кабінету Міністрів України, члена РНБО, Національного банку, Служби безпеки або Антимонопольного комітету.

Як випливає з електронного протоколу поправки 396 і 398 були окремо винесені на голосування за їх підтримку.

Заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук, який головував на пленарному засіданні у четвер, ставлячи на голосування поправку 406, не назвав поправки 396 і 398 серед автоматично відхилених.

Як повідомлялося, законопроект №5599 у другому читанні розглядали за спеціальною процедурою і вносили лише 13 поправок, схвалених профільним комітетом (з питань нацбезпеки), всі інші поправки вважалися автоматично відхиленими і про це щоразу під час голосування повідомляв Стефанчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Столтенберг ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА