"Євросолідарність" ініціює зміни до Адмінкодексу для посилення відповідальності чиновників за порушення закону про декомунізацію
Фракція "Європейська солідарність" ініціює зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які посилюють відповідальність посадових осіб за недотримання закону про декомунізацію, повідомила народний депутат Ірина Фріз.
"Ми плануємо внести зміни до чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення та посилити в рази відповідальність посадових осіб за недотримання закону про декомунізацію", - сказала Фріз на брифінгу в п'ятницю в Києві.
За словами народного депутата, в "Європейській солідарності" обурені рішенням Харківського окружного адміністративного суду, який визнав недійсним перейменування в Харкові в рамках декомунізації проспекту Маршала Жукова на честь генерала та правозахисника Петра Григоренка.
Фріз також повідомила, що "Європейська солідарність" має намір подати "адміністративний позов до міськради про заборону вчиняти дії, що порушують вимоги закону про декомунізацію".
"У таких діях (Харківської міськради - ІФ) ми бачимо повторення спроб створення немилозвучної, так званої ХНР і перетворення Харкова як міста вільних людей на населений пункт, наповненою ватою. Наша партія ... буде максимально активна, і в судовому процесі, і в суспільно-політичних заходах, мета яких - протистояти цьому реваншизму", - наголосила народний депутат.
Як повідомлялося, Харківський окружний адміністративний суд задовольнив позов міськради до голови Харківської обласної державної адміністрації та визнав нечинним пункт розпорядження від 15 травня 2016 року про перейменування в рамках декомунізації проспекту Маршала Жукова на честь генерала і правозахисника Петра Григоренка.
"Визнати протиправним і нечинним окреме положення нормативно-правового акта - розпорядження голови обласної державної адміністрації від 17 травня 2016 року №181 "Про перейменування об'єктів топоніміки міста Харкова", а саме п.21 додатка до розпорядження", - йдеться в резолютивній частині ухвали, оголошеній суддею Андрієм Зінченком 16 червня.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.