19:58 19.11.2020

Білоруська революція не антиросійська, а продемократична - лідер опозиції Тихановська на зустрічі з прем'єром Нідерландів

2 хв читати
Білоруська революція не антиросійська, а продемократична - лідер опозиції Тихановська на зустрічі з прем'єром Нідерландів

Акції протесту в Білорусі, що почалися після оголошення виборів президента країни 9 серпня, не носять антиросійського характеру, заявила екс-кандидат на пост глави білоруської держави Світлана Тихановська на зустрічі з прем'єр-міністром Нідерландів Марком Рютте у четвер.

"На питання (прем'єр-міністра Нідерландів - ІФ) про відносини з Росією Світлана відповіла, що білоруська революція не має антиросійського характеру, вона продемократична", - йдеться в повідомленні штабу Тихановської в Telegram.

Крім того, в ході зустрічі Тихановська заявила, що "для народу Білорусі дуже важливо, щоб справи про порушення прав людини були передані до Міжнародного кримінального суду в Гаазі".

Вона оголосила про створення центру універсальної юрисдикції в Вільнюсі, який буде займатися збором даних "про злочини режиму проти мирних білорусів", поінформували в штабі політика.

Крім цього, "на зустрічі обговорили і економічні санкції проти підприємств, пов'язаних із Лукашенком", введення яких зараз розглядає Євросоюз, наголошується в повідомленні.

Також Тихановська поінформувала Рютте про трагічний інцидент із прихильником опозиції Романом Бондаренком, який помер у лікарні після спроби зашкодити невідомим зняти з паркану символ опозиції - біло-червоно-білі стрічечки - в одному з районів Мінська.

Крім того, вона розповіла прем'єр-міністру "про репресії щодо активних дворових і районних громад та терористичні операції силовиків проти мирного населення", повідомили в штабі політика.

Тихановська заявила, що білоруси потребують допомоги світової спільноти, і додала, що підтримка демократії і прав людини не є втручанням у справи іншої держави, додали там.

Глава уряду Нідерландів під час зустрічі поцікавився долею політв'язнів у Білорусі, на що Тихановська повідомила, що, за даними правозахисників, зараз у республіці 125 "в'язнів совісті". При цьому, зазначила вона, в країні не порушено жодної кримінальної справи про насильство і тортури мирних протестувальників.

"Прем'єр-міністр висловив слова захоплення білоруським народом", - йдеться в повідомленні штабу, а також заявив, що Нідерланди продовжують допомагати Білорусі - королівство вже виділило $ 1,6 млн на підтримку громадянського суспільства.

У Білорусі вже понад трьох місяців тривають масові акції протесту після оголошення результатів виборів президента, які відбулись 9 серпня. Переможцем оголошений чинний глава держави Олександр Лукашенко, який займає цей пост з 1994 року. Опозиція не визнала оголошені владою підсумки виборів, вважає їх сфальсифікованими. Протестувальники вимагають відставки Лукашенка, звільнення політв'язнів і проведення нових виборів.

5 листопада 2020 року закінчилися повноваження Лукашенка за попереднім президентським мандатом. І хоча 23 вересня в Мінську відбулася не анонсована заздалегідь інавгурація Лукашенка, в ЄС і США не визнають його легітимним президентом.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА