Якщо Росія віддасть контроль над кордоном на Донбасі хоча б ОБСЄ, тоді можна говорити про якісь прямі переговори з ОРДЛО - Гармаш
Якщо Російська Федерація віддасть контроль над кордоном на Донбасі хоча б ОБСЄ, тоді можна буде говорити про можливість якихось прямих переговорів української влади з окремими районами Донецької та Луганської областей, вважає представник ОРДО в ТКГ від України, журналіст Сергій Гармаш.
"Москва хоче, щоб ми провадили переговори безпосередньо з Донецьком і Луганськом? Добре, але нехай тоді РФ перестане возити туди гроші, зброю і "відпускників". Нехай закриє кордон, віддасть його під контроль якщо не Україні, то ОБСЄ. Адже навіть плани такі вже розроблено. Тоді конфлікт дійсно стане внутрішнім, і тоді нам апріорі доведеться розмовляти безпосередньо з Донецьком і Луганськом. Точніше тими, хто в них залишиться. Але доки Москва грошима, зброєю, людьми і засобами для промивання мізків підживлює цей конфлікт, вона не піде на мир з Україною (не плутати з перемир'ям на фронті). Не для того вона витрачає стільки грошей для підтримки війни, щоб просто взяти й подарувати українцям мир, стабільність і благополуччя. Інакше, за шість років вона могла зробити це вже 4380 разів..." - написав він на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю.
На його думку, за шість років із часу підписання "Мінська-1" немає реального результату щодо припинення війни на Донбасі саме через те, що Росія не хоче брати на себе відповідальність і провадити реальний конкретний діалог про вихід із конфлікту, тому що "вона наразі ще не зацікавлена в закінченні війни".
"Учора на одному проросійському каналі мене запитали: "Якщо Росію так дратує ваша з Казанським (ще одним представником ОРДО в ТКГ від України Денисом Казанським - ІФ) присутність у делегації, може, вам піти, заради прогресу в переговорах?" Ми в делегації три місяці, до нас у Мінську багато було прогресу? І Росію дратує саме існування незалежної України, тож, може, нам від незалежності відмовитися, щоб Москва не нервувала?", - зазначив він.
Гармаш наголосив, що його і Казанського намагаються зробити скандалістами, які стоять на шляху прогресу в досягненні миру й обміну полоненими. "Але не ми затикаємо рота своїм опонентам, не ми вимикаємо відеозв'язок і не ми нахабно закликаємо голову чужої делегації "вивчати матчастину". Тому не треба плутати причини і наслідок. Не треба додавати хаосу до цього і так доведеного до абсурду процесу, де люди, які нічого не вирішують, роблять вигляд, що вони приймають рішення, а ті, хто їм платить і забезпечує зброєю, - вдають із себе посередників", - зазначив він.