17:46 05.05.2020

Указ Зеленського про склад ТКГ нагадує спробу підіграти Кремлю в його намірах відрізати тимчасово окуповані території від України - Рахманін

2 хв читати
Указ Зеленського про склад ТКГ нагадує спробу підіграти Кремлю в його намірах відрізати тимчасово окуповані території від України - Рахманін

Розширення і зміна складу української делегації в Тристоронній контактній групі в Мінську схожі на спробу підіграти Кремлю в його намірах відрізати тимчасово окуповані Російською Федерацією території від України, заявляє керівник парламентської фракції "Голос" Сергій Рахманін.

"На жаль, цей указ (президента України про склад ТКГ - ІФ) дуже нагадує спробу підіграти Кремлю в його намірах відрізати тимчасово окуповані території від України. Остаточно і невідворотно", - сказав Рахманін у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

За словами лідера фракції, логіка президентського указу незрозуміла.

"Якщо президент хоче прискорити процес, то це поганий варіант прискорення. Навіть якщо зібрати в одному місці одночасно дев'ять вагітних жінок, то дитина не народиться через місяць. Від того, що до Мінської групи увійде велика кількість посадових осіб, а зустрічі відбуватимуться мало не щодня, навряд чи буде досягнуто якихось суттєвих змін. Ці кількісні зміни жодним чином не вплинуть на якість процесу", - зазначив Рахманін.

На думку народного депутата, "проблема Мінського процесу не в тому, що українській делегації не вистачає людей, і не в тому, що ТКГ збиралася рідше, ніж хотілося, а у відсутності компромісів через очевидну негнучкість Москви і надмірну (часом) гнучкість української сторони".

"Якщо президент (України - ІФ) хотів надати переговорам більшу вагу - це дивний крок. Представницький склад української делегації не зробить переговори більш представницькими, оскільки це робиться в односторонньому порядку. З іншого боку, залучення до складу делегації посадовців нашої держави робить Україну вразливою, тому що фактично легалізує процес переговорів із представниками окупаційного режиму", - наголосив Рахманін.

За його словами, якщо президент виходив із логіки "треба щось робити", то треба було особисто очолити українську делегацію в Тристоронній контактній групі й безпосередньо нести відповідальність за обіцянки провести вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу вже цього року й за наслідки можливого проведення цих виборів.

"Альтернатива цим дивним крокам - неухильне дотримання "Плану холодної деокупації", запропонованого фракцією "Голос". Ключова вимога - негайне припинення вогню. Ключова умова - тривале дотримання режиму припинення вогню", - підсумував лідер фракції.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі в ТКГ. Українську делегацію в ТКГ очолює президент України в 1994-2005 роках Леонід Кучма.

До складу делегації також увійшли: віце-прем'єр-міністр України - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков (перший заступник голови делегації), голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці, народний депутат України від "Слуги народу" Олександр Мережко (заступник голови делегації).

До складу делегації також увійшли деякі заступники міністрів і народні депутати України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА