13:08 14.02.2020

Лейтмотивом зустрічі президента з бізнесом стали рівні правила гри - Гетманцев

3 хв читати
Лейтмотивом зустрічі президента з бізнесом стали рівні правила гри - Гетманцев

Головною темою зустрічі президента з трьома найбільшими бізнес-асоціаціями, що відбулася 13 лютого, стало встановлення рівних правил гри і рівних умов роботи, за підсумками зустрічі сторони подадуть пропозиції до Офісу президента, повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Магістральною ідеєю від бізнесу були рівні правила гри, рівні умови ведення діяльності, прозорі та прості. Це має відображатися, зокрема, в забезпеченні права власності та доступу до справедливого суду, тобто у верховенстві права", - сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, сторони обмінялися думками стосовно того, що відбувається, зокрема торкнулися програми детінізації економіки.

"І програма детінізації, і ухвалені Верховною Радою та урядом рішення знаходять розуміння у бізнесу. З іншого боку, бізнес висловив свої побажання на майбутнє і вказав на проблеми у сфері правового регулювання, оподаткування, комерційної діяльності. Президент почув. За підсумками наради буде надано письмові пропозиції президенту. Їх обробить Офіс президента", - прокоментував голова профільного комітету.

Окрім цього, представники бізнесу зачепили галузеві проблеми, висловили побажання представників окремих видів діяльності, додав він.

"Але весь бізнес зазначив - зрушення у кращий бік помітні, і це не якісь поверхневі сигнали, а показники того, що країна рухається в правильному напрямку", - наголосив Гетманцев.

"Ми обговорювали скорочення навантаження на фонд оплати праці - ми над цим нині працюємо. Розуміємо, що такий запит від бізнесу є. Порушували питання можливості об'єднання трьох платежів: ЄСВ, ПДФО, військового збору. Ця проблема не нова", - сказав парламентар у відповідь на запитання про те, які проблемні питання він помітив для себе під час зустрічі.

"Ще одна важлива тема, про яку сказав представник Спілки українських підприємців Володимир Цой: нещодавно ухвалені закони у сфері оподаткування потребують роз'яснювальної роботи у бізнес-середовищі. Навколо них вирує безліч міфів, створених противниками позитивних змін, детінізації, рівних правил гри. Щоб розвіяти їх, треба давати роз'яснення - тут ми не спрацювали через брак часу", - додав Гетманцев.

У свою чергу Європейська Бізнес Асоціація подякувала представникам влади за "відкритий діалог і готовність почути бізнес", а також підтримала пропозицію президента проводити щомісячні зустрічі для обговорення поточних питань.

Як повідомлялося, 13 лютого президент Володимир Зеленський провів зустріч у вузькому форматі з представниками Спілки українських підприємців (СУП), ЄБА та Американської торговельної палати. Там також були заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів та Андрій Смирнов, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, міністр економіки Тимофій Милованов, міністр фінансів Оксана Маркарова, міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький, а також перший помічник президента Сергій Шефір.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА