12:04 02.01.2020

Кулеба відзначає невиразність перспективи "плану Маршалла для України", але вдячний за надану з 2014 року допомогу ЄС

2 хв читати
Кулеба відзначає невиразність перспективи "плану Маршалла для України", але вдячний за надану з 2014 року допомогу ЄС

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає прямі іноземні інвестиції найкращим варіантом економічної допомоги Україні, але вдячний усім ініціаторам програми масштабної фінансової допомоги нашій країні, відомого як "план Маршалла для України", а також за всю допомогу, надану з 2014 року.

"Я глибоко переконаний, що найкращий "план Маршалла для України" - це прямі іноземні інвестиції. Але я також удячний тим колегам із деяких країн Європейського Союзу, які розробили цей план і просувають його. Поки що ми не бачимо готовності самого Євросоюзу йти в цю історію, але робота над цим проектом триває, тож побачимо, чим вона закінчиться", - повідомив Кулеба в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас він наголосив, що Україна дуже вдячна за всю підтримку, яку Європейський Союз надав Україні, починаючи з 2014 року.

"Цьому обсягу допомоги просто ще не придумали красивої назви. Про "план Маршалла" всі чули, хоча про його суть мало хто знає. А тут інша історія: величезну купу допомоги надано, але немає красивої назви, щоб її закріпити в людській пам'яті. Давайте так: "європлан для України" діє з 2014 року і є досить ефективним", - зазначив віце-прем'єр.

За словами Кулеби, поки що в Євросоюзі між собою з'ясовують питання, чи потрібен Україні додатковий "план Маршалла" до цього так званого європлану. "Але я не бачу поки що жодних індикаторів того, щоб у ЄС були якісь думки про необхідність згортання допомоги або про те, що Україна стала менш важливою", - зазначив він.

Як повідомлялося, 6 листопада 2017 року у Вільнюсі послам країн ЄС, США, Канади та Японії було представлено проект "Новий Європейський план для України", який розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 рр.) передбачає виділення по $5 млрд на рік.

Раніше, 30 березня 2017 року, Європейська народна партія в затвердженій резолюції закликала європейські держави розробити довгостроковий план підтримки України, який передбачав би різні програми допомоги у військовій, гуманітарній та економічній сферах, просування демократичних реформ, підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції.


Повний текст інтерв'ю з Кулебою буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" у відкритому доступі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

Питання кількості міністерств є політичним рішенням фракції "Слуга народу" - Немчінов

Україна вітає домовленості про делімітацію кордону між Азербайджаном та Вірменією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА