20:21 10.10.2019

Зеленський не розуміє, про що повинен свідчити в США стосовно "української справи"

3 хв читати
Зеленський не розуміє, про що повинен свідчити в США стосовно "української справи"

Президент України Володимир Зеленський не бачить, про що може свідчити він або його помічник Андрій Єрмак у рамках ініційованого в США конгресменами-демократами розслідування "української справи".

В ході спілкування з журналістами в рамках триваючого 10 годин прес-марафону в четвер у Києві, відповідаючи на питання, чи готова українська сторона за запитом США свідчити в рамках розслідування Сенату з "української справи", Зеленський сказав: "Я не порушував жодного закону України, я не порушував міжнародне законодавство. Я, як президент України, не розумію, про що я повинен свідчити в іншій країні, чому мене повинні використовувати для впливу на хід, результати майбутніх виборів (президента США - ІФ). Мені це не зрозуміло. І я не впевнений , що я скажу своєму помічникові свідчити там".

При цьому президент зазначив: якщо у кого-небудь з його команди буде бажання дати свідчення представникам США, "то чому б і ні".

Восени 2019 року в США розгорівся політичний скандал навколо розмови Трампа і президента України Володимира Зеленського. Причиною стали публікації ЗМІ, які посилаються на інформатора, про те, що Трамп нібито чинив тиск на Зеленського, щоб той почав розслідування щодо одного з основних кандидатів у президенти США від Демократичної партії Джо Байдена і його сина Хантера. ЗМІ також стверджували, що Трамп, щоб отримати від Зеленського бажане, затримував виділення Україні матеріальної допомоги і не давав згоди на організацію офіційного візиту Зеленського в США. В результаті США виділили Україні обіцяну допомогу, Зеленський Вашингтон поки не відвідав, зате провів переговори з Трампом у Нью-Йорку.

Розслідування, за твердженням ЗМІ, повинно було торкнутися ролі Байдена в звільненні генерального прокурора України Віктора Шокіна, який вів розслідування щодо української нафтогазової компанії Burisma, в якій працював син Байдена - Хантер. Розслідування щодо Burisma стосується періоду між 2010 і 2012 роком, а Хантер Байден почав працювати в компанії в 2014 році, проте низка ЗМІ стверджує, що Шокін готувався задати питання стосовно діяльності компанії і Хантеру Байдену.

Комітет з розвідки Палати представників США на тлі скандалу, викликаного ЗМІ, опублікував скаргу інформатора, в якій той дійсно стверджує, що Трамп тиснув на Зеленського, щоб український президент почав розслідування. Інформатор заявляє, що про це йому розповіли кілька співробітників Білого дому, обізнаних з ситуацією.

Білий дім, зі свого боку, опублікував стенограму розмови Трампа і Зеленського, в якій президент США дійсно просить звернути увагу на інформацію про те, що Джо Байден завадив розслідування щодо свого сина, проте в цій стенограмі Трамп не ставить Зеленському жодних умов.

Значну роль в "українській справі" зіграв особистий адвокат Трампа Джуліані, стверджують ЗМІ. Сам Джуліані заявляв, що він дійсно обговорював з українськими чиновниками питання розслідування, але діяв як приватна особа. Потім він визнав, що організувати зустріч з українською стороною йому допоміг спецпредставник США в Україні Курт Волкер. В результаті Волкера викликали в Конгрес, де він дав свідчення з "українського скандалу", а американські ЗМІ в кінці вересня повідомили, що Волкер подав у відставку.

Демократи в палаті представників 24 вересня ініціювали процедуру імпічменту Трампа.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

Загальна підтримка конфіскації заморожених активів РФ в ЄС поки відсутня – Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА