19:04 27.05.2019

Робгрупа з механізму закупівель для проведення позачергових виборів ВР збереться 29 травня

3 хв читати
Робгрупа з механізму закупівель для проведення позачергових виборів ВР збереться 29 травня

Засідання міжвідомчої робочої групи з напрацювання механізму закупівель для проведення позачергових виборів депутатів Верховної Ради відбудеться в середу, 29 травня, повідомила голова Центральної виборчої комісії України Тетяна Сліпачук.

"Така робоча група має вирішити питання про правові механізми забезпечення проведення державних закупівель протягом позачергових виборів депутатів 21 липня 2019 року", - заявила Сліпачук на брифінгу в понеділок.

За її словами, попереднє засідання такої групи заплановано на 29 травня, а до її складу увійдуть представники уряду, парламенту, ЦВК та інших зацікавлених органів влади й профільних міністерств.

У свою чергу заступник голови ЦВК Євген Радченко повідомив, що, незважаючи на ситуацію з механізмом закупівель, ЦВК вже оголосила кілька тендерів. Зокрема, для закупівель визначено чотири лоти: послуги з виготовлення та закупівель інформплакатів, бланків протоколів та актів, виборчих скриньок та архівних боксів.

Водночас одним із проблемних моментів Радченко визначив закупівлю послуг агітації за рахунок держбюджету. "Весь процес агітації за рахунок держбюджету також може не відбутися через процедури закупівель, а відсутність інформплакатів та агітації за рахунок держбюджету - це вже порушення прав і кандидатів, і політичних партій, і виборців", - зазначив він.

Секретар ЦВК Наталія Бернацька додала, що без зміни системи закупівель критичною буде ситуація з виготовленням бюлетенів. "Наразі закон про державні закупівлі не дає можливості закупити всі необхідні товари і послуги для того, щоб відповідати термінам, встановленим законом про вибори депутатів. До дня голосування залишилося 55 днів, фактично ми бачимо, що найкритичніша ситуація пов'язана з виборчими бюлетенями, тобто у нас буде лише 17 днів, щоб закупити бюлетені...", - заявила вона.

Крім того, члени ЦВК знову закликали парламент ухвалити законопроект про зміну системи закупівель, щоб комісія змогла встигнути провести всі необхідні для виборів закупівлі. У ЦВК нагадали, що зараз за чинним законом "Про державні закупівлі", друк бюлетенів, наприклад, має зайняти 70 днів: 48 - на проведення тендеру і 22 - на виготовлення.

Однак у ЦВК кажуть, що мають зробити це все за 17 днів, щоб укластися в терміни виборчого законодавства й встигнути підготуватися до виборів.

Як повідомлялося, 22 травня парламентарії відмовилися включити до порядку денного сесії законопроект №10319 авторства Володимира Зеленського про внесення змін до законів у зв'язку зі зміною виборчої системи для виборів народних депутатів та альтернативний йому проект закону №10319-1 авторства групи нардепів.

Також нардепам не вистачило голосів і для включення до порядку денного сесії президентського проекту закону "Про внесення змін до закону України "Про публічні закупівлі" щодо здійснення закупівель під час виборчого процесу".

Пізніше голова ЦВК України Тетяна Сліпачук заявила, що відомство не встигне підготуватись до позачергових виборів до ВР за чинною системою закупівель.

Водночас перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ) Максим Нефьодов зазначив, що чинний закон про держзакупівлі дає змогу вчасно здійснити закупівлі, необхідні для підготовки та проведення позачергових парламентських виборів, і не бачить підстав змінювати законодавство.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна потребуватиме додаткового фінансування у розмірі 200 мільярдів євро, - депутат Європарламенту

Україна має отримати заморожені $300 мільярдів до проведення будь-яких перемовин з Росією

Заморожені російські активи повинні бути повністю конфісковані і передані Україні - Арсеній Яценюк під час онлайн-дискусії КБФ

Президенти Бразилії та ПАР не поїдуть на Саміт миру у Швейцарії - ЗМІ

Фракція партії "УДАР Віталія Кличка" висловила солідарність із народом Грузії та підтримку його боротьби за свободу і демократію

Зеленський пропонує Раді денонсувати угоду між Україною та Білоруссю про взаємне спрощення зміни громадянства

Сейм Польщі вніс зміни до закону про допомогу громадянам України

Дебати Байдена і Трампа заплановано на 27 червня і 10 вересня

Порошенко привіз військовим на Харківщину FPV-дрони і техніку

Міністр оборони Естонії: Ідея відправлення військ в Україну нікуди не поділася, проте конкретної дискусії щодо цього не було

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА