17:34 20.05.2019

Гройсман: Я прийняв рішення подати у відставку

3 хв читати

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив про намір подати у відставку після засідання Кабінету Міністрів цієї середи, 22 травня.

"Я прийняв для себе рішення подати у відставку відразу після проведення в середу чергового засідання уряду", - сказав він на брифінгу в понеділок у Києві.

Гройсман нагадав, що в понеділок під час інавгураційної промови президент України Володимир Зеленський заявив про те, що уряд має скласти свої повноваження.

"Я думаю, ви всі розумієте, що уряд складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України, а не перед новообраним президентом", - наголосив прем'єр.

Він зазначив, що йому не соромно за роки своєї роботи і за прийняті рішення.

"За всі три роки ми не допустили жодної кризи, не було жодних проблем, які несли б загрозу для нашої державності і країни загалом", - додав Гройсман.

Також прем'єр наголосив, що країна перебуває в хорошому стані.

Пізніше прес-секретар прем'єра Василь Рябчук оприлюднив на своїй сторінці у Facebook скан-копію написаної від руки заяви Гройсмана про відставку.

"Відповідно до частини другої статті 115 Конституції України прошу прийняти мою відставку з посади прем'єр-міністра України", - йдеться в тексті заяви.

Документ датований 20 травня і містить підпис Гройсмана.

Як повідомлялося, Зеленський запропонував Кабінету міністрів подати у відставку.

"Хочу процитувати американського актора, який став класним американським президентом: "Уряд не вирішує наших проблем - уряд і є наші проблеми". Я не розумію наш уряд, який тільки розводить руками й каже мені, чого ми не зможемо зробити. Це неправда - можете, ви можете взяти папір, узяти ручку та звільнити свої місця для тих, хто думатиме про наступні покоління, а не про наступні вибори", - сказав він під час звернення до українського народу після складення присяги в сесійній залі парламенту в понеділок.

Згідно зі ст.15 закону "Про Кабінет Міністрів", прем'єр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. У свою чергу ВР розглядає питання про відставку прем'єра не пізніше, ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії ВР, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо вона надійшла в міжсесійний період. Прем'єр звільняється з посади з дня ухвалення рішення про його відставку на пленарному засіданні ВР. Водночас, ухвалення ВР рішення про відставку прем'єра тягне за собою відставку всього складу уряду.

Згідно зі ст. 115 Конституції, прем'єр та інші члени Кабміну мають право заявити Верховній Раді про свою відставку. При цьому відставка прем'єр-міністра, як і ухвалення Верховною Радою резолюції недовіри Кабінету Міністрів, мають у результаті відставку всього складу Кабінету Міністрів. У цьому разі Верховна Рада здійснює формування нового складу Кабінету Міністрів України. Відповідно до ст. 90 Конституції, після відставки Кабміну парламент має сформувати новий склад уряду протягом 60 днів, інакше президент може достроково розпустити парламент.

Водночас, згідно зі ст. 115, Кабінет Міністрів, який склав повноваження перед новообраною Верховною Радою або відставку якого ухвалив парламент, продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого Кабінету Міністрів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Макрон закликав Нетаньягу домовитися з ХАМАС про перемир'я та звільнення заручників

Порошенко після служби в Михайлівському соборі привітав усіх із Великоднем

Сергія Тюріна призначено головою Хмельницької облдержадміністрації

Шмигаль обговорив із главою МЗС Великої Британії питання економічної та енергетичної підтримки

Україна не бачить загроз у зв'язку з майбутніми виборами до Європарламенту - Стефанішина

Азербайджан візьме участь у конференції з відновлення України в Берліні

Президент Грузії закликала учасників акції протесту в Тбілісі не проявляти агресію і дочекатися майбутніх виборів

Грузія перебуває на роздоріжжі – фон дер Ляйєн про протести у Тбілісі

В Офісі президента закликали світових діячів культури підтримати Глобальний саміт миру

Кличко: Президент України несе відповідальність за управління державою, її захист і оборону і має виконувати ці функції до завершення війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА