07:10 22.01.2019

Окупований Донбас можна повернути за 5 років, але без "особливих статусів" і РФ має компенсувати збитки

2 хв читати
Окупований Донбас можна повернути за 5 років, але без "особливих статусів" і РФ має компенсувати збитки

Кандидат в президенти України, лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко знову підкреслює, що бачить можливості повернути окуповані території Донецької та Луганської областей до складу України протягом одного 5-річного президентського терміну, без закріплення в Конституції "особливого статусу" для цього регіону, а Російська Федерація повинна компенсувати завдані нею збитки.

"Є реальна можливість повернути окуповані території Донбасу протягом п'ятирічного терміну (президентства - ІФ). Але ключове - не буде ніяких "особливих статусів", закріплених в Конституції, не буде повної безумовної амністії, яка зараз визначена Мінськими угодами, буде чітка лінія моралі і відповідальності. І там буде діяти прапор і закон України - це ключове", - сказав він в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV в понеділок.

А.Гриценко переконаний, що абсолютно неприйнятними є умови, які можна порівняти з капітуляцією України в цьому питанні. "На умовах капітуляції ці території можна повернути і завтра, але десятки тисяч загиблих і поранених, мінімум 600 тис. біженців, підірвана економіка - цього прощати не можна. Тому повернути на гідних умовах для України, і Росія повинна компенсувати ті збитки, яких вона нам завдала", - зазначив він.

При цьому кандидат у президенти зазначив, що не всі проблеми і труднощі на окупованих територіях Донбасу будуть вирішені вже за 5 років з об'єктивних причин. "Тому що тільки розмінування територій може зайняти більше часу. Загоєння психологічних ран може зайняти і 10, і 15, і 20 років, тому що ми знаємо, як після війн непросто гояться людські рани", - пояснив він.

А.Гриценко також заявив, що не можна забути про окупований Крим, і запропонований ним план ставить ключовою метою повернення України в межі міжнародно-визнаних кордонів.

"У світі зараз ніхто не знає, як повернути Крим. У всіх чітке відчуття, що це станеться "після Путіна". Але зробити все через механізми дипломатії, санкції, щоб не було приниження, обмеження прав наших громадян, які живуть в Криму, українська держава зобов'язана і буде це робити", - зазначив він.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Рада достроково припинила повноваження нардепа Кормишкіної

Загальна підтримка конфіскації заморожених активів РФ в ЄС поки відсутня – Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА