Інтерфакс-Україна
08:29 18.11.2018

Прем'єр Естонії проведе переговори про збереження уряду на тлі розбіжностей через пакт ООН про міграцію

3 хв читати
Прем'єр Естонії проведе переговори про збереження уряду на тлі розбіжностей через пакт ООН про міграцію

Голова провідної в Естонії партії Центру, прем'єр-міністр Юрі Ратас (Juri Ratas) проведе в неділю переговори з лідерами партії "Ісамаа" (Isamaa, Отечество) і Соціал-демократичної партії з питання збереження правлячого союзу, які входять до коаліції.

Прем'єр-міністр у п'ятницю визнав, що в коаліції виникла криза напередодні намічених на 3 березня 2019 року парламентських виборів у зв'язку з розбіжностями з питання приєднання країни до Глобального пакту ООН про міграцію. Так, якщо член Соціал-демократичної партії, міністр закордонних справ Свен Міксер (Sven Mikser) виступав за приєднання до угоди, то представник партії "отечественніков", міністр юстиції Урмас Рейнсалу (Urmas Reinsalu) висловився проти. Уряд, який приймає рішення на консенсусній основі, в результаті був змушений заявити, що Естонія до договору не приєднується.

Після цього голова Соціал-демократичної партії Євген Осиновський закликав прем'єр-міністра звільнити міністра юстиції із займаної посади. Є.Осиновський заявив також естонському телебаченню, що "у прем'єр-міністра три можливості: подати самому у відставку, керувати далі з соцдемами без "Батьківщини" або з "Батьківщиною", але без соцдемів".

Однак глава Мін'юсту заявив, що відмовляється покидати свій пост і що соціал-демократи не поставлять його партію "на коліна".

У п'ятницю ввечері після засідання правління партії Центру прем'єр-міністр заявив, що не стане керувати урядом, "якому не вистачить працездатності".

"Якщо справа дійде до цього, парламент завжди зможе висловити недовіру. Але я сьогодні працюю в ім'я того, щоб зберегти нинішній уряд", - сказав Ю.Ратас.

Він запевнив також, що Глобальний пакт ООН про міграцію "не відчинить двері для мігрантів".

В Естонії побоюються, що підписання пакту може привести до напливу мігрантів. Так, 12 листопада Консервативна народна партія, що входить в парламент, ініціювала збір підписів проти договору. До 16 листопада його підписали понад 10 тис. осіб.

Президент Естонії Керсті Кальюлайд (Kersti Kaljulaid) висловила жаль у зв'язку з відмовою уряду підписувати договір і висловила думку, що це питання використовується в уже розпочатій передвиборній гонці.

Незадовго до рішення уряду вона зробила турне низкою країн Азії та Африки з метою домогтися їх згоди на обрання Естонії непостійним членом Ради безпеки ООН на 2020-2021 роки. Однак, як вважають деякі ЗМІ, позиція Естонії з цього чутливого для країн Азії і Африки питання справить несприятливу думку про балтійські республіки, і місце непостійного члена Ради безпеки ООН може відійти конкуруючій Румунії.

Глобальний пакт про міграцію може стати першою угодою, укладеною під егідою ООН, який охопить усі аспекти міжнародної міграції. Його планується підписати 10-11 грудня на спеціальній міжнародній конференції в столиці Марокко Марракеші.

Водночас США, Польща, Угорщина, Болгарія, Чехія Австрія і деякі інші держави вже висловили сумнів у Глобальному пакті або заявили про відмову приєднуватися до нього.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Туск звернувся до США після публікації безпекової стратегії

Порошенко привітав ЗСУ і закликав владу всі можливі ресурси спрямовувати на потреби оборони

"Євросолідарність" закликала Зеленського ветувати держбюджет-2026 рік, щоб підняти виплати військовим

Кличко заявив про політичний тиск і переслідування місцевої влади столиці

Сибіга заявив про суттєвий прогрес у питанні використання заморожених російських активів

Глава МЗС Італії вважає участь в ініціативі PURL "передчасною"

Україна отримала запрошення від американської сторони відвідати США найближчим часом для продовження переговорів - Сибіга

Генсек НАТО: союзники продовжать невпинно підтримувати Україну

Кличко вручив нагороди від столиці захисникам і захисницям до Дня ЗСУ

Нардеп Тарасенко: у Держбюджеті-2026 передбачено майже 19 млрд грн на ветеранську політику

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА