13:39 02.11.2018

У питанні подвійного громадянства слід створювати прозорі правила гри - нардеп Фріз

2 хв читати
У питанні подвійного громадянства слід створювати прозорі правила гри - нардеп Фріз

 Народний депутат фракції партії "Блок Петра Порошенко" Ірина Фріз ініціює початок загальнонаціональної дискусії про впровадження інституту обмеженого громадянства за латвійським зразком та інституту подвійного громадянства, повідомляє прес-служба партії у вівторок.

"Вважаю за потрібне розпочати загальнонаціональну дискусію про запровадження інституту обмеженого громадянства за латвійським зразком. Воно має передбачити обмеження певних прав: обирати і бути обраним до виборних інститути держави, займати посади в органах державної влади (зокрема, силових структурах)", - написала І. Фріз на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

"Підставами для цього, на мою думку, мають бути судові обвинувачувальні вироки за такі злочини, як державна зрада, посягання на територіальну цілісність України, участь у терористичних організаціях і фінансування тероризму", - зазначила вона.

І.Фріз також підтримала ініціативу міністра закордонних справ П.Клімкіна про початок дискусії щодо подвійного громадянства. "Вважаю, що з огляду на зовнішньополітичний курс України в НАТО і Європейський Союз, де функціонує Шенгенська зона і діють норми вільного пересування робочої сили між країнами-членами, потрібно вводити розмежування між громадянствами інших країн, які можуть допускатися для громадян України", - написала парламентарій.

"Беручи до уваги те, що питання подвійного громадянства в певних західних регіонах України є критичним, необхідно створювати прозорі правила гри, адже залишити тисячі громадян українського паспорта через наявність угорського, румунського, польського або інших паспортів країн-партнерів - неправильно. Але така стратегія не повинна стосуватися громадянства країни, яка здійснює агресію і окупувала частину нашої території. Для російського паспорта має бути впроваджене повна відсутність будь-якої толерантності в питанні подвійного громадянства", - додала депутат.

"Отже, в рамках інституту обмеженого громадянства, такий статус могли б автоматично отримати громадяни України з паспортом країни-агресора: нехай працюють, платять податки в Україні, але не впливають на її політичне життя. Такі новації нададуть можливість нівелювати ризики, які пов'язані з "п'ятою колоною" Росії в нашій державі. Водночас, щоб запобігти критиці ідеї з боку адептів "русского мира", хочу запитати: під час Другої світової війни, яке б відношення було до осіб з паспортами Третього Рейху? Цим дописом хотіла б розпочати публічне обговорення цього нагального для України питання", - резюмувала І.Фріз.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА