20:59 01.10.2018

Росія не може змиритися з правом України на власну Церкву

3 хв читати
Росія не може змиритися з правом України на власну Церкву

Боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам України і є питанням національної безпеки, тому президент зобов'язаний діяти, підкреслив прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

"Бачу, що Росія не може змиритися з правом українців на власну Церкву. Вже і позови до суду з'явилися. У зв'язку з цим хочемо заявити: боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам і є питанням національної безпеки. У такій ситуації це не право, а обов'язок президента діяти. А ось бездіяльність була б справжнім злочином, за який варто і треба було б судити", - написав С.Цеголко на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук, коментуючи позов до президента України щодо звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Як повідомлялося, Окружний адміністративний суд м.Києва розгляне позов до президента України щодо звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній Церкві в Україні, що надійшов від громадської організації "Неурядова організація верховенство права".

Як повідомляє прес-служба суду на своєму сайті, суд відкрив провадження в даній адміністративній справі та призначив на 13 листопада підготовче засідання.

"Позивач просить суд встановити відсутність компетенції (повноважень) голови держави втручатися в діяльність церкви і релігійних організацій, зокрема, шляхом підписання та направлення звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, яке в подальшому було підтримано Верховною Радою України відповідною постановою", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 17 квітня 2018 року президент України Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу. 19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського Патріарха про надання Томосу про автокефалію.

Священний Синод Вселенського патріархату в Константинополі прийняв до розгляду звернення президента України про надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні, а також вирішив почати процедуру, необхідну для надання автокефалії Українській Православній Церкві.

П.Порошенко впевнений, що отримання Україною Томосу про автокефалію завершить твердження її незалежності і самостійності.

Згодом Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

Синод Української Православної Церкви (Московського патріархату) закликав Вселенського Патріарха Варфоломія припинити втручання в їх внутрішні справи, а також наполягає на тому, щоб екзархи Константинопольського патріархату в Україні покинули "канонічну територію" УПЦ (МП). Також було оголошено про те, що єпископат УПЦ (МП) призупиняє спільне служіння з ієрархами Константинопольського патріархату. Водночас, у прес-центрі Київської Патріархії УПЦ-КП вітали рішення про призначення екзархів і заявили, що очікують плідної співпраці з ними в підготовці до надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Еще по теме

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА