20:17 12.06.2018

Греція домовилася з Македонією про перейменування цієї країни

1 хв читати
Греція домовилася з Македонією про перейменування цієї країни

Глава уряду Греції Алексіс Ципрас і прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв домовилися про зміну назви колишньої югославської республіки. Остаточно питання буде вирішено після того, як документ затвердять уряди двох країн.

Ципрас розповів, що договір, про який він домовився з Заевим, є гарною операцією для Македонії, якій потрібно внести зміни в свою Конституцію. При цьому грецький прем'єр уточнив, що Афіни ратифікують документ лише після того, як це зробить парламент Македонії.

За словами представника грецького уряду, якого цитує Reuters, країна буде називатися Північною Македонією. Раніше Заєв говорив, що його країна може бути перейменована в Ілінденську Македонію.

Проти перейменування виступила македонська опозиція, голоси якої будуть необхідні для внесення змін до Конституції. Місцеві націоналісти вважають, що поступка Заева завадить багаторічному диспуту з Афінами.

Македонія - колишня югославська республіка. Коли вона отримала незалежність, то її назву не було визнано Грецією. В Афінах пояснили це тим, що в Греції є провінція з аналогічною назвою, а Скоп'є на цій підставі буде на неї претендувати.

В результаті Македонія була перейменована в Колишню Югославську Республіку Македонія, але ця назва греків теж не влаштовувала.

Через суперечку між двома країнами Македонія досі не мала права претендувати на вступ в ЄС, оскільки Греція блокувала будь-які переговори на цю тему.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА