18:13 27.09.2017

Кампанія з дискредитації України на світовому ринку зброї триватиме - нардеп Фріз

2 хв читати

Кампанія з дискредитації України на світовому ринку зброї триватиме з метою витіснення її з ринку озброєння і зриву надання летального озброєння оборонного призначення США, заявляє народний депутат України, керівник постійної делегації Верховної Ради в парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз (фракція "Блок Петра Порошенка").

"За відкритими й доступними даними SIPRI (Стокгольмський міжнародний інститут досліджень проблем миру - ІФ) можна пересвідчитися в тому, що до Південного Судану здійснювала постачання зброї Російська Федерація. Зокрема, постачання включали 9 військово-транспортних гелікоптерів Мі-8МТ та Мі-17 у 2007 р. У 2011 р. – 9 одиниць Мі-17 В-5, а також Мі-172 у версії VIP-транспорту для уряду. У 2014-2016 рр. було здійснено постачання 6 одиниць бойових гелікоптерів (що були у використанні) Мі-24П та Мі-35-П. Цікаво, що саме гелікоптери були серед видів зброї, що ввійшли до нещодавніх звітів, у яких Україну звинувачували в незаконному постачанні зброї до Південного Судану", - написала І.Фріз на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Вона зазначила, що вже вдруге звинувачення в торгівлі зброєю надходять на адресу України, хоча до них причетна Російська Федерація.

За її словами, на Південний Судан не поширюється ембарго ООН. "Перевірка фактів свідчить про те, що з 2012 р. (проголошення незалежності Південного Судану) зброю до цієї країни офіційно постачали ПАР, Китай, Росія, США та Канада. При цьому лише РФ відправила першу партію гелікоптерів у 2007 році, тобто до офіційного проголошення незалежності та членства Південного Судану в ООН (у період, коли це була сепаратистська територія Судану, що перебувала у стані військового конфлікту з самопроголошеним керівництвом)", - нагадала І.Фріз.

На думку народного депутата, ці факти мають бути відомі Amnesty International. "Однак з усього звіту медіа розігнали саме "незаконне постачання української зброї" до Південного Судану. Збіг? Не думаю!" - зазначила І.Фріз.

Народний депутат прогнозує, що кампанія з дискредитації України на ринку зброї триватиме. "Ключове завдання - витіснити її з ринку озброєння, звинуватити в непрямій причетності до роздмухування міграційної кризи, а головне - зірвати надання летального озброєння оборонного призначення США", - зазначила І.Фріз.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА