11:08 26.10.2016

Секретаріат ОБСЄ звернувся до держав-членів по пропозиції щодо мандата та можливого внеску в поліцейську місію на Донбасі - Єлісєєв

2 хв читати
Секретаріат ОБСЄ звернувся до держав-членів по пропозиції щодо мандата та можливого внеску в поліцейську місію на Донбасі - Єлісєєв

Секретаріат ОБСЄ та німецьке головування звернулися до держав-членів організації з проханням надати свої пропозиції щодо мандата можливої поліцейської місії на Донбасі, а також щодо готовності зробити внесок в її функціонування, повідомив заступник голови Адміністрації президента Костянтин Єлісєєв.

"Ми виходимо з того, що для гарантування безпеки виборчого процесу на території Донбасу має бути розміщена спеціальна озброєна поліцейська місія ОБСЄ. Причому вона має функціонувати до виборів, під час їх проведення і в так званий перехідний період, доки українська влада не відновить повністю контроль над українсько-російським кордоном. І, звичайно ж, усе це ми маємо прописати в дорожній карті (імплементації Мінських домовленостей - ІФ)", - розповів К.Єлісєєв в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, роль цієї міжнародної місії буде ключовою, а ідею такої озброєної місії ОБСЄ на зустрічі у Берліні підтримав, зокрема, і російський президент. "Хоча, заради справедливості, слід визнати, що ще зберігаються різночитання щодо цілої низки аспектів її майбутнього мандата, озброєння та зон розміщення", - зазначив К.Єлісєєв.

Він пояснив, що на цьому етапі необхідно активізувати роботу у Відні в рамках ОБСЄ для того, щоб знайти консенсус серед усіх 57 країн-членів ОБСЄ щодо мандата такої місії.

"Звісно, ми розпочинаємо цей процес не з чистого аркуша, адже протягом останніх місяців у Відні точилася дискусія щодо її можливих модальностей і параметрів. Українська сторона ще півроку тому представила своє бачення такої місії", - наголосив заступник голови АП.

Він додав, що аналітичні центри при ОБСЄ підготували свої певні сценарії та варіанти. "Більше того, секретаріат ОБСЄ і німецьке головування звернулися до держав-членів ОБСЄ надати свої пропозиції щодо мандата такої місії та готовності зробити внесок в її функціонування", - повідомив К.Єлісєєв.

Заступник голови АП наголосив, що після берлінського саміту цей процес необхідно спрямувати в результативне русло та вийти на компромісну формулу. "Ми намагатимемось зробити так, щоб здійснити ці плани якнайшвидше: адже між прийняттям мандата та безпосереднім розгортанням такої місії минає значний час. На мій погляд, ця місія за своїми масштабами і характером стане безпрецедентною в історії ОБСЄ", - сказав К.Єлісєєв.

Повний текст інтерв'ю з К.Єлісєєвим буде оприлюднено на головній станиці веб-сайта агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА