Інтерфакс-Україна
10:52 19.05.2016

Керівники "зайвих" контролюючих держорганів не можуть очолювати їх ліквідацію - Ковальчук

2 хв читати
Керівники "зайвих" контролюючих держорганів не можуть очолювати їх ліквідацію - Ковальчук

Ліквідація контролюючих держорганів в рамках реформи дерегуляції гальмується через абсурдну процедуру – ліквідувати "зайві" органи влади мають їхні керівники, заявив у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" перший заступник глави Адміністрації президента України, представник президента в Кабінеті Міністрів Віталій Ковальчук.

За словами В. Ковальчука, головним відповідальним за процедуру реорганізації або ліквідації центральних органів виконавчої влади є керівник цього органу або його заступник.

"Враховуючи, що чиновники не дуже поспішають звільняти самих себе, можна уявити, наскільки затягнеться цей процес. Мало хто захоче рубати сук, на якому сидить. Щоб ця порочна практика не зупинила реформу дерегуляції, за ліквідацію "зайвих" держорганів мають відповідати незаангажовані люди", - зазначив В. Ковальчук.

Ангажованість голів ліквідаційних комісій, наголосив він, перешкоджає не лише дерегуляційним реформам. Як приклад він навів вчорашнє рішення уряду, коли голова Державної пенітенціарної служби Володимир Палагнюк був затверджений головою комісії з її ліквідації.

"Очевидно, що у нього є мотивація якомога довше тягнути з ліквідаційним процесом", – повідомив представник президента в уряді.

В. Ковальчук нагадав, що ще в 2014 році уряд прийняв рішення про ліквідацію 18 центральних органів виконавчої влади, перш за все, тих, що виконують контрольні функції. За підсумками майже двох років припинено діяльність лише двох з вісімнадцяти "зайвих" органів влади.

Перший заступник глави АП повідомив, що саме тому запропонував уряду дати протокольне доручення Міністерству юстиції до одного з найближчих засідань підготувати зміни до відповідної постанови.

"Кабмін має отримати можливість призначати головами ліквідаційних комісій центральних органів влади посадових осіб, які не зацікавлені у гальмуванні процесу", - резюмував В. Ковальчук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

Матернова підкреслила важливість залучення громадянського суспільства до переговорного процесу про вступ України в ЄС

Данія закликає до відкриття всіх переговорних Кластерів про вступ України в ЄС в 2025р. - Б’єрре

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Каллас: Відповідальність за злочини керівництва РФ та воєнні злочини має бути більш автоматичною

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА