Інтерфакс-Україна
10:31 04.03.2016

Практичних результатів на зустрічі нормандської четвірки не досягнуто – глави МЗС Німеччини та України

2 хв читати
Практичних результатів на зустрічі нормандської четвірки не досягнуто – глави МЗС Німеччини та України

Міністрам закордонних справ "нормандської четвірки" (Росія, Німеччина, Франція та Україна – ІФ) під час паризької зустрічі не вдалося серйозно просунутися у питанні подолання кризи.

"Ніяких висновків не погодили. Наша позиція – спочатку безпека", – повідомив у п'ятницю вночі глава українського МЗС Павло Клімкін у своєму "Твіттері".

У Парижі він сказав журналістам: "Ми маємо провести ці вибори в безпечній обстановці, ми повинні гарантувати безпеку своєї території".

П. Клімкін закликав не звертати уваги на різні інтерпретації" підсумків зустрічі.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр повідомив журналістам, що результати зустрічі не принесли "задоволення", зазначивши, що вона була однією з найскладніших.

Він сказав, що "позиції сторін конфлікту ще сильно різняться", і заявив: "Ця зустріч була однією з найскладніших з усіх, які ми проводили. Я далекий від того, щоб відчувати задоволення ", при цьому він додав, що не задоволений ситуацією як на сході України, так і результатами самої зустрічі, тим, "як Київ і Москва проводили ці переговори".

Глава МЗС Франції Жан-Марк Еро заявив у п'ятницю, що глави МЗС "нормандської четвірки" згодні, що місцеві вибори на сході України слід провести протягом першого півріччя 2016 року.

"Ми висловили бажання, щоб ці вибори відбулися до кінця першого півріччя 2016 року", – сказав він журналістам після переговорів з колегами з РФ, ФРН і України.

Французький міністр також повідомив, що на переговорах "сторони відзначили важливість ухвалення (Україною – ІФ) закону про вибори, що надав би можливість провести вибори до місцевих органів влади у першому півріччі 2016 року".

Водночас міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія готова була підтримати пропозицію Німеччини і Франції про проведення виборів на Донбасі в першій половині року, однак Київ попросив не наполягати на цьому.

"Така пропозиція – закликати на нашому сьогоднішньому засіданні сторони домовитися на основі Мінських документів про проведення місцевих виборів на Донбасі у першому півріччі, до червня, липня, – вона прозвучала сьогодні з боку наших німецьких і французьких колег", – сказав він журналістам за підсумками переговорів у "нормандському" форматі.

"Ми були готові підтримати його, але українська сторона попросила не наполягати на цьому, і в результаті консенсусу не вийшло", – додав міністр.

С. Лавров наголосив, що для місцевих виборів на Донбасі потрібен закон про особливий статус на постійній основі та конституційна реформа.

За словами міністра, на минулих переговорах Москва привертала увагу до того, що "ключем і стрижнем всього мінського процесу є прямий діалог між Києвом і Донбасом", проте цього наразі не спостерігається, "перш за все, через небажання Києва в нього вступати".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Адміністрація Трампа планує організувати ще одну зустріч Віткоффа з росіянами – ЗМІ

Віцемер Києва Прокопів до повідомлення про підозру постійно перебував у столиці і нікуди не ховався – Кличко

Україна "на 90%" погодилась з мирною пропозицією США, якщо те саме не зробить РФ, Трамп може вийти з переговорів – ЗМІ

Прем’єр Канади назвав Китай головною загрозою для країни та закликав до протидії зовнішньому втручанню

Понад 40% американців схвалюють Трампа як президента США - опитування

В Подільському та Святошинському районах Києва планується демонтувати по 400 МАФів – мер

США хочуть забезпечити повне припинення вогню в Україні протягом кількох тижнів – ЗМІ

Порошенко відправляє чергову партію дронів та техніки на фронт

Рубіо: США мають "просто піти далі" у разі неможливості завершення війни, яку розпочала Росія

Швеція планує профінансувати інноваційні напрями в сфері оборони, перелік обговорюється

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА