15:35 14.02.2016

Без чіткого вирішення українського кризи неможливо повернутися в стабільну систему європейської безпеки - експерт

2 хв читати
Без чіткого вирішення українського кризи неможливо повернутися в стабільну систему європейської безпеки - експерт

Український експерт, член Групи мудреців ОБСЄ Олександр Чалий повідомив, що група дійшла висновку щодо неможливості повернутися в стабільну систему безпеки в Європі без вирішення українського питання.

"Є чітке розуміння того, що найглибша криза європейської безпеки викликана незаконною анексією Криму і тими подіями, які відбулися на сході України. Тобто українське питання сьогодні є ключовою причиною європейської кризи у сфері безпеки. Без чіткого вирішення українського питання повернутися в стабільну систему європейської безпеки, як це було зафіксовано в Гельсінкі та Парижі, неможливо", - сказав він журналістам на полях Мюнхенської конференції з безпеки в неділю.

Експерт зазначив, що його групі вдалося зафіксувати, що реалізація мінського процесу має стати першим кроком у відновленні європейської системи безпеки на основі гельсінського акта. "А для того, щоб здійснити наступні кроки, українська ситуація має не тільки досягти припинення вогню, перемир'я, а й нам потрібно знайти, - і це необхідно робити поза мінським процесом, поза нормандським форматом, - нову формулу безпеки для України", - сказав О.Чалий.

За його словами, група мудреців ОБСЄ підготувала доповідь, в якій сформулювала ідею, що доти, доки не буде забезпечено стабільної формули безпеки для країн, які не є членами НАТО і ОДКБ, не входять до ЄС і ЄВРАЗЕС, їм потрібна стабільна формула безпеки, яку б поділяли в Брюсселі, Вашингтоні та Москві.

"Одна з ідей щодо України - група рекомендувала створити контактну групу щодо України в новому форматі, до якого ввійшли б член "Нормандської групи" і всі країни, які гарантували Україні безпеку за Будапештським меморандумом. На мій погляд, саме в такому форматі ми змогли б подолати обмеження Мінська, який лише фіксує те, що необхідно зробити для стабільного перемир'я, і почати говорити про загальні засади майбутньої безпеки України у рамках європейської глобальної безпеки, особливо в контексті ядерного нерозповсюдження", - наголосив експерт.

Також, за його словами, дуже важливо, що група висунула ідею нового саміту країн ОБСЄ. "Але чітко зафіксувала, що цей саміт може відбутися тоді, коли вдасться імплементувати мінський процес і напрацювання тієї контактної групи, яку пропонує створити наша група", - сказав О.Чалий.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА