Порошенко: Ми з Лагард обговорили кроки, які потрібно зробити найближчим часом, зокрема ухвалити закони "безвізового пакета" і про приватизацію

Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку повідомив, що в середу ввечері мав телефонну розмову з директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, під час якої були обговорені подальші кроки співпраці.
"Я хочу сказати нашим ворогам і опонентам - ті, хто сподівався, що програма фінансування і програма нашої співпраці з МВФ призупинена - не дочекаєтеся. Навпаки - ми обговорили те, що треба прийняти найближчим часом", - цитує П.Порошенка прес-служба глави держави в четвер.
За словами президента, серед кроків, які необхідно здійснити Україні найближчим часом, - ухвалення низки законопроектів так званого безвізового пакета і виконання положень Меморандуму співробітництва з МВФ.
"Раджу, щоб уряд і Верховна Рада сконцентрувалися на прискоренні впровадження ефективного корпоративного управління найбільших підприємств України, продовжили реалізацію і імплементацію програми корпоративного управління НАК "Нафтогаз". Першого ж пленарного тиждня прохання, щоб ми сконцентрувалися і проголосували законодавство про приватизацію, і закони про безвізовий режим", - наголосив глава держави.
Він висловив сподівання, що до кінця поточного тижня отримає всі законопроекти від уряду і зазначив, що парламент має розглянути їх як невідкладні.
За словами П.Порошенка, це будуть зміни до закону про призначення антикорупційного прокурора, що повністю узгоджені з МВФ і опрацьовані урядом, питання роботи Національного агентства з питань запобігання корупції, питання спецконфіската.
Глава держави також закликав народних обранців не лише на словах декларувати підтримку проєвропейського спрямування країни, а й підтримувати його діями.
К.Лагард заявила, що МВФ складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.
"Я занепокоєна тим повільним прогресом, який демонструє Україна в поліпшенні державного управління, в боротьбі з корупцією і в зменшенні впливу корисливих інтересів на політику. За відсутності помітних зусиль надати новий поштовх реформам в управлінні державою і боротьбі з корупцією складно уявити, що підтримувана МВФ програма триватиме і буде успішною", - зазначалося в заяві глави МВФ.
"Україна ризикує повернутися до практики невдалих економічних кроків, яких і так вистачало в її нещодавній історії. Життєво важливо, щоб зараз дії лідерів України повернули країну на обнадійливий шлях реформ", - додала К. Лагард.
Того ж дня ввечері в прес-службі глави Української держави повідомили, що під час телефонної розмови П.Порошенко і К.Лагард домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які нададуть нового імпульсу відносинам з Міжнародним валютним фондом.
Пізніше на сайті МВФ був оприлюднений прес-реліз за результатами переговорів П.Порошенка і К.Лагард, в якому директор-розпорядник фонду назвала розмову з президентом України конструктивною.
"Президент запевнив мене у своїй незмінній прихильності реформам, зокрема вдосконаленню управління та боротьби з корупцією. Ми домовилися щодо принципу дорожньої карти дій і пріоритетних заходів для забезпечення оперативного прогресу в рамках програми, що допоможе утримати Україну на шляху до надійного і стійкого зростання" , - йдеться в заяві Лагард.