Клімкін вважає, що у разі визнання у світі "ДНР"/"ЛНР" терористичними організаціями з ними ніхто не провадитиме переговорів

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначає, що якщо міжнародне співтовариство визнає "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціям, то з ними ніхто не провадитиме жодних переговорів.
"Ми всі знаємо, яким чином організації визнають терористичними, ми працюватимемо над цим. Дуже сподіваємося, що Європарламент дасть відповідний месидж найближчим часом, і ми працюватимемо з країнами-членами ЄС. Це необхідно зробити в стислі терміни, оскільки навіть політичний месидж дуже важливий", - сказав він журналістам у Києві в середу.
На уточнювальне запитання журналістів про те, що буде у разі якщо "ЛНР" та "ДНР" визнають терористичними організаціями, П.Клімкін відповів: "Я не чув про те, щоб хтось у міжнародній практиці провадив переговори з терористами".
Як повідомлялося, 13 січня вдень під обстріл бойовиків біля с. Бугас поблизу Волновахи потрапила маршрутка. У результаті загинули 12 людей, 16 постраждалих нині перебувають на лікуванні.
Розслідування злочину перебуває на контролі Донецької обласної прокуратури, кваліфікується за ч. 3 ст. 258 (терористичний акт) Кримінального кодексу України.
У Генштабі Збройних сил України заявили про провокацію з боку бойовиків, повідомивши, що в Докучаєвську, звідки здійснювався обстріл, перебували кореспонденти місцевих та російських телеканалів "із метою знімати, як наші війська завдаватимуть удару у відповідь по центру міста".
Президент України Петро Порошенко назвав масовий розстріл людей у Парижі та Волновасі "подіями одного ряду". "Ці смерті – на совісті об’єднаної деенерівсько-еленерівської банди та тих, хто за нею стоїть, з чиїх рук вона годується, хто її озброює, муштрує та надихає на криваві злочини", - заявив він у зверненні до співвітчизників.
П.Порошенко також заявив, що президент Європарламенту Мартін Шульц у четвер, 15 січня, має намір закликати керівництво Європейського Союзу включити так звані ДНР і ЛНР до списку терористичних організацій. "Я говорив із президентом Європарламенту. Мартін Шульц запевнив, що в четвер Європарламент закличе керівництво Євросоюзу включити так звані ДНР і ЛНР до списку терористичних організацій", - сказав глава Української держави.
Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні в середу доручив Міністерству юстиції, Генеральній прокуратурі та Службі безпеки України вжити заходів для юридичного визнання "ДНР" та "ЛНР" терористичними організаціями, а також закликав до такого кроку світову спільноту.
"Так звані ДНР і ЛНР мають бути визнані всім світовим співтовариством терористичними організаціями. Служба безпеки України відкрила відповідні кримінальні провадження, і підозри у здійсненні терористичної діяльності оголошені відповідним російським бойовикам із "ДНР" і "ЛНР", - сказав він.
"Також я прошу Міністерство юстиції України разом із Генеральною прокуратурою та Службою безпеки України вжити заходів для юридичного визнання в цілому таких організацій, як "ДНР" і "ЛНР", терористичними через відповідну судову процедуру", – додав прем'єр.
Верховна Рада в середу ухвалила звернення, в якому закликає країни Європи та світу продовжувати політику санкцій проти Росії. Крім того, український парламент закликає керівництво країн ЄС, США, Канади, Японії та Австралії визнати "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями.
"Верховна Рада України закликає Європейський парламент, Парламентську асамблею Ради Європи, національні парламенти держав-членів ЄС, уряди держав-членів ЄС, США, Канади, Японії, Австралії продовжувати політику санкцій проти Російської Федерації як країни, що порушила міжнародні норми, анексувала частину українській території - Автономну республіку Крим, що підтримує терористичні організації ДНР та ЛНР", - йдеться у зверненні.
У документі зазначено, що РФ своїми діями "постійно порушує досягнуті Мінські домовленості".
Верховна Рада просить керівництво країн ЄС, США, Канади, Японії та Австралії "вивчити можливість для надання Україні допомоги з метою посилення її оборонних можливостей у частині захисту її кордонів".
Народні депутати також закликають світову спільноту продовжувати політику невизнання незаконної анексії Криму та продовжувати спільну протидію російській пропаганді.