Лукашенко шкодує, що Кучма свого часу не дослухався його пропозиції посилити президентську владу в Україні

Президент Білорусі Олександр Лукашенко зізнався, що пропонував другому президенту України Леоніду Кучмі змінювати Конституцію з метою посилення президентської влади.
"Тоді ми сиділи втрьох: я, Єльцин та Кучма (колишній президент Росії Борис Єльцин та другий президент України Леонід Кучма - ІФ), була непроста ситуація в Україні. І я сказав, що в Україні треба змінювати систему влади", - сказав О.Лукашенко на прес-конференції для російських регіональних ЗМІ в п'ятницю.
"Принаймні, сильна влада там (в Україні - ІФ) необхідна. Для цього необхідно міняти Конституцію. Треба, щоб була президентська влада з певними і наскільки це можливо сильними повноваженнями. І Кучма, і Єльцин тоді сказали: ми згодні", - продовжив білоруський лідер.
За його словами, він пропонував Л.Кучмі змінювати Конституцію за сценарієм, який було здійснено в Білорусі. "Щоб це було зроблено легітимно, треба було це зробити, як у Білорусі, - ми вийшли на референдум із поправками до чинної конституції та прийняли ту конституцію, яка була нам потрібна в той час розвалу та розрухи", - зазначив він.
"Я говорив Кучмі: якщо ви хочете, ми допоможемо підготувати проект конституції. Це було зроблено і на референдумі (в Україні - ІФ), цю нову конституцію прийняли. Потім треба було нову конституцію направити до Ради, щоб ратифікувати. Кучма цього не зробив", - поскаржився О.Лукашенко.