17:33 17.09.2014

Зниження інфляції до 9%, зростання ВВП на 1%, збільшення грошової бази на 20% - цілі основних засад грошової політики на 2015 рік

2 хв читати
Зниження інфляції до 9%, зростання ВВП на 1%, збільшення грошової бази на 20% - цілі основних засад грошової політики на 2015 рік

Головним напрямом грошово-кредитної політики в Україні на 2015 рік має стати зниження показника приросту інфляції за рік до рівня близько 9% з очікуваного поточного року 19%, повідомляється на веб-сайті Національного банку України (НБУ) з посиланням на рішення Ради Нацбанку від 11 вересня.

Згідно з повідомленням, на цьому засіданні було затверджено основні засади грошово-кредитної політики на 2015 рік, згідно якими, зокрема, прогнозується зростання ВВП на 1% (цього року очікується падіння на 6,5%) та збільшення грошової бази на 20% після зростання її поточного року на 28%.

"Прогнозні значення узгоджено між відповідними органами державної влади України та Міжнародним валютним фондом у рамках програми stand-by. Як зазначила голова НБУ Валерія Гонтарева, регулятор рішуче налаштований дотримуватися взятих відповідно до цієї програми зобов'язань", - зазначено в повідомленні.

Згідно з повідомленням, стратегія грошово-кредитної політики в середньостроковій перспективі базуватиметься на застосуванні режиму інфляційного таргетування.

При цьому реалізація такого режиму ґрунтуватиметься, зокрема, на дотриманні безумовної пріоритетності цілі щодо цінової стабільності та підпорядкування їй усіх цілей і завдань грошово-кредитної політики, а також на використанні режиму гнучкого обмінного курсу, який передбачає визначення вартості гривні до іноземних валют на основі співвідношення ринкового попиту та пропозиції.

Рада НБУ також визнала, що монетарні заходи, які були вжиті НБУ цього року, відповідали тим складним процесам, що відбувалися в економіці.

"Рада рекомендувала правлінню НБУ зосередити свою діяльність на підтриманні стабільності банківської системи та валютного ринку, підвищенні ліквідності Фонду гарантування фізичних осіб", - зазначено в повідомленні.

Окрім того, згідно з повідомленням, Рада Нацбанку затвердила кошторис доходів і витрат НБУ на 2015 рік та частину прогнозованого прибутку до розподілу за 2015 рік, який підлягатиме перерахуванню до держбюджету, але розмір прогнозованих перерахувань не називається.

"Члени Ради прийняли до уваги заплановане скорочення витратної частини кошторису НБУ, зокрема, наміри центрального банку позбутися непрофільних активів, скоротити витрати на утримання персоналу, адміністративно-господарські витрати тощо. Було наголошено, що такий підхід регулятора до витрачання державних коштів повністю відповідає непростим реаліям та ґрунтується на принципах економії та раціональності", - зазначено в повідомленні.

Правлінню НБУ також рекомендували розглянути питання доцільності надання НБУ права законодавчої ініціативи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА