Введення ліцензування доступу до Інтернету суперечить президентській програмі реформ - голова ГК "Воля"
Введення ліцензування послуги доступу до Інтернету суперечить затвердженій президентом Віктором Януковичем програмі економічних реформ та декларованому владою зменшенню видів діяльності, що підлягають ліцензуванню, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" президент найбільшого кабельного провайдера "Воля" Сергій Бойко.
"На мій погляд, ліцензування як найжорсткіша форма дозволів має застосовуватися лише до діяльності, що становить загрозу життю або здоров'ю людини. Навряд чи послуги із забезпечення доступу до інформаційної мережі Інтернет належать до найнебезпечнішої діяльності. Крім того, впровадження ліцензування суперечить затвердженій президентом Програмі економічних реформ та декларованому зменшенню видів діяльності, які підлягають ліцензуванню", - сказав він.
Нововведені норми, на думку голови ГК "Воля", не сприятимуть стимулюванню розвитку ринкових відносин, прозорій конкуренції або соціальному партнерству між державою та бізнесом.
"Оскільки в нашій країні законозастосування державними органами часто має репресивний характер, існує ризик використання нових норм проти тих чи інших учасників ринку телекомунікацій, або з метою вимоги чиновниками певного рівня слухняності", - наголосив С.Бойко.
Як повідомлялося, Верховна Рада 16 січня ухвалила законопроект про внесення змін до закону "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян, які передбачають введення низки норм у різних сферах, зокрема і у сфері телекомунікацій. Зокрема, НКРЗІ отримала можливість обмежувати доступ до ресурсів мережі Інтернет, через які здійснюється поширення інформації, що суперечить закону на підставі висновків експерта. Крім того, ухвалений закон вводить обов'язок операторів і провайдерів телекомунікацій на підставі рішення комісії здійснювати обмеження доступу своїх абонентів до таких сайтів. Закон також зобов'язав операторів, що використовують телекомунікаційні мережі, за власним коштом закуповувати і встановлювати на мережах технічні засоби, необхідні для здійснення оперативно-розшукових заходів, тоді як раніше закон зобов'язував операторів лише встановлювати такі засоби власним коштом.
Ще однією зміною до закону "Про телекомунікації" є норма обов'язкового ліцензування надання послуги доступу до Інтернет (раніше інтернет-провайдерів лише вносили до реєстру НКРЗІ і не ліцензували).