Інтерфакс-Україна
16:20 05.04.2013

"Здоров'я" проекту ЄС "Східне партнерство" залежить від України - глава МЗС Литви

2 хв читати

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс (Linas Linkevičius) переконаний, що участь України у Східному партнерстві ЄС має вирішальне значення для подальшого розвитку цього європейського проекту.

"Це (Східне партнерство - ІФ) не винахід Литви, це наше спільне дитя, і спробуймо допомогти йому вижити. Його здоров'я залежить від України, і це справді так у багатьох випадках", - фігурально описав ситуацію Л.Лінкевічюс під час виступу у Вільнюському університеті міжнародних відносин, повідомляє у п'ятницю литовське видання "Трибуна Литви".

Міністр зазначив, що Україна має "інші варіанти", які є "поряд із Європейським Союзом", уточнивши, що має на увазі зусилля російського президента створити новий центр на Сході - Євразійський Союз. "Це - його особиста доктрина, його особиста політична мета й амбіції. Дехто каже, що це - пропаганда, але я так не думаю. Ситуація така, що Україна стоїть перед кількома виборами", - наголосив він.

Міністр закордонних справ Литви також упевнений у тому, що саміт Східного партнерства, який відбудеться у Вільнюсі наприкінці листопада, буде "продуктом ЄС".

"Теоретично будь-який проект - Євразія або ЄС - може бути успішною подією і без участі України, проте однозначно буде менш вражаючим... Українська рішучість і наші можливості включити її (до проекту ЄС) будуть не лише вирішальними для успіху заходу, який є менш важливим, але також для всієї геополітичної гри", - упевнений Л.Лінкевічюс.

Як відомо, Литва перебере на себе президентство в ЄС у липні нинішнього року.

Проект ЄС "Східне партнерство" діє з травня 2009 року. Головна мета проекту - зближення ЄС із країнами колишнього СРСР: Україною, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією, Грузією і Білоруссю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА