Єрмак: Повне виведення російських військ з території України - це основа для досягнення тривалого миру
Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак провів у п'ятницю конференцію, присвячену шостому пункту Формули миру "Виведення російських військ і припинення бойових дій".
"На конференції я наголосив: повне виведення російських військ із суверенної території України - це основа для досягнення тривалого миру. Не слід очікувати, що ця війна завершиться просто переговорами", - написав він у телеграмі.
Єрмак зазначив, що (війна - ІФ-У) завершиться тоді, коли останній російський солдат залишить українську землю. "Усі наші партнери мають це розуміти, і саме для цього ми разом формуємо міжнародний тиск на Росію", - зазначив він.
За його словами, ця конференція - частина низки заходів у рамках підготовки до другого Саміту миру.
"Це наша спільна відповідальність, адже прецедент, який ми створимо, стане чітким сигналом для майбутніх поколінь: прагнення до територіальних захоплень у XXI столітті є і залишатиметься аморальним і безглуздим. Територіальна цілісність непорушна, і це має бути нормою для всього світу", - написав він.
За словами Єрмака, на основі обговорень буде сформовано спільні комюніке, що містять конкретні рекомендації для подальших кроків. "Завдання складне, але Україна і наші союзники продовжують працювати разом для досягнення мети миру на наших умовах і повернення кожного сантиметра української землі", - наголосив він.
Також від української сторони до конференції долучилися міністр оборони Рустем Умєров, генеральний прокурор Андрій Костін, заступник керівника Офісу президента Роман Машовець, а також радники Єрмака Дар'я Зарівна та Олександр Бевз.
Єрмак висловив особливу подяку голові підкомітету з питань безпеки та оборони Європарламенту Марі-Агнесс Штрак-Ціммерман, яка долучилася до конференції в режимі онлайн та отримала від України орден "За заслуги" ІІІ ступеня.
"Її постійна підтримка нашої країни на посаді голови Комітету Бундестагу з питань оборони для нас надзвичайно цінна. Це потужний сигнал для всіх українців - ми не самотні у своїй боротьбі", - наголосив Єрмак.
Єрмак також додав, що конференція, організована спільно Україною та Литвою, об'єднала представників 56 країн і міжнародних організацій, які підтримують українську боротьбу за відновлення справедливості та встановлення миру.
До цього було проведено 7 тематичних конференцій на продовження Саміту миру щодо 7-ми з 10 пунктів Формули миру: з енергетичної та продовольчої безпеки (13 серпня і 14 вересня, 40 і 75 країн-учасників відповідно), відновлення справедливості (19 вересня, близько 60 учасників), недопущення ескалації війни (14 жовтня, 66 учасників) і ядерної та радіаційної безпеки (17 жовтня, 70 учасників), екологічної безпеки (21 жовтня, більше ніж 60 учасників), виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України і світової безпеки (21 жовтня, більше ніж 60 учасників).
Відомо, що 30-31 жовтня в Канаді відбудеться конференція про повернення полонених і депортованих українців, яка має стати 10-ю й останньою в серії цих конференцій.
Раніше передбачалося, що другий Саміт миру, на який було б запрошено Росію, може відбутися вже в листопаді, проте минулого тижня радниця глави Офісу президента Дар'я Зарівна в коментарі "Телеграфу" повідомила, що в листопаді він ще не відбудеться.
Президент Володимир Зеленський заявив у п'ятницю, що Україна в листопаді буде готова представити фінальний документ для другого Саміту миру.