Інтерфакс-Україна
18:18 14.10.2024

Профільний комітет Європарламенту підтримав виділення Україні до EUR35 млрд за рахунок заморожених росактивів у рамках ініціативи G7

3 хв читати
Профільний комітет Європарламенту підтримав виділення Україні до EUR35 млрд за рахунок заморожених росактивів у рамках ініціативи G7
Фото: elements.envato.com

Комітет Європейського парламенту з питань торгівлі підтримав надання Європейським союзом Україні 35 млрд євро як внесок в ініціативи G7 із подальшим погашенням за рахунок заморожених російських активів.

Відповідне голосування відбулося в понеділок у межах засідання комітету, повідомляє пресслужба Європарламенту. Зокрема, "за" пропозицію Комісії підтримати Україну винятковим кредитом макрофінансової допомоги (МФД) у розмірі до 35 млрд євро проголосував 31 депутат, "проти" - чотири без тих, хто утримався.

У ЄП зазначили, що це - "внесок ЄС у рамках ініціативи G7 з підтримки України в розмірі до 50 млрд доларів (приблизно 45 млрд євро) для задоволення термінових фінансових потреб України перед обличчям жорстокої агресивної війни з боку Росії".

"Погашення цього виняткового кредиту МФП і кредитів від інших країн G7 здійснюватиметься за рахунок надзвичайних доходів, отриманих від іммобілізованих активів російського Центрального банку, і забезпечених Механізмом кредитного співробітництва для України, нещодавно створеним відповідно до пропозиції Комісії. Майбутні доходи від заморожених російських активів, а також можливі внески від держав-членів ЄС та інших країн, мають бути надані Україні через цей механізм, щоб допомогти країні погасити винятковий кредит МФА, а також кредити від інших партнерів G7, які Комісія вважає прийнятними. Ці кошти будуть використовуватися тільки для обслуговування та погашення прийнятних кредитів і кредиту МФА", - деталізували в ЄП.

Коментуючи результати голосування, доповідач Карін Карлсбро (Karin Karlsbro, група Оновимо Європу, Швеція), сказала: "Використання прибутку від іммобілізованих російських активів посилає чіткий сигнал про те, що тягар відбудови України мають нести ті, хто несе відповідальність за її руйнування, а саме Росія. Новий механізм макрофінансової допомоги та кредитного співробітництва підтримує Україну у збереженні важливих базових функцій у суспільстві. Змусити Росію платити - важливий крок. Україна бореться не тільки за своє існування і свободу, а й за наші. Ця пропозиція зазначає непохитну прихильність ЄС суверенітету та економічній стійкості України".

Новий кредит МФА не має цільового призначення, що дозволяє Україні розподіляти кошти на власний розсуд. Системи управління та контролю, викладені в Плані України, поряд із конкретними заходами щодо запобігання шахрайству та іншим порушенням, також застосовуватимуться до кредиту МФА. Нові кошти МФА будуть надані до кінця 2024 року і виплачені до кінця 2025 року.

Очікується, що парламент проголосує за пропозицію на сесії 21-24 жовтня.

Рада схвалила пропозицію минулого тижня і планує ухвалити постанову в письмовій формі після голосування парламенту. Очікується, що постанова набуде чинності наступного дня після її публікації в Офіційному журналі ЄС.

Як повідомлялося раніше, у вересні Комісія оголосила про надання кредиту ЄС у розмірі 35 млрд євро для України в межах плану партнерів G7 з видачі кредитів на суму до 50 млрд доларів США (45 млрд євро). Майбутні доходи від заморожених російських державних активів підуть на фінансування кредитів.

Активи Центрального банку Росії на суму близько 210 млрд євро перебувають у ЄС і були заморожені відповідно до санкцій, введених у зв'язку з військовим вторгненням Москви в Україну в лютому 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США знову відклали санкції проти "дочки" Газпрому у Сербії

Сенатор Грем: Уже є двопартійний законопроєкт з додатковими тарифами щодо будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ та уран

Макрон після зустрічі із Зеленським: Припинення війни в Україні - це мета, яку ми поділяємо з Трампом

Україна запропонувала партнерам конструктивні пропозиції щодо формату захисту, як передбачає 5 стаття договору НАТО - Зеленський

Позов про розподіл майна подружжям Порошенків є захистом можливості фінансувати допомогу ЗСУ і політичну діяльність, заявили в "Євросолідарності"

Кличко: Окупація України РФ неприйнятна, але нас примушують до територіальних поступок

Трамп: Україна ніколи не зможе вступити до НАТО, а Крим залишиться з Росією

Сікорський: Ми не будемо вказувати Україні, на які компроміси йти

Порошенко закликав передати "Тауруси" і ухвалити резолюції на підтримку територіальної цілісності України

Кличко вважає, що Україну можуть змусити поступитися частиною територій, але це буде тимчасовим рішенням

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА