16:43 09.08.2020

МОЗ України представило план розвитку системи трансплантації до 2023 року

2 хв читати
МОЗ України представило план розвитку системи трансплантації до 2023 року

Міністерство охорони здоров'я України в неділю презентувало стратегію розвитку системи трансплантації до 2023 року.

У неділю на щоденному брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов представив масштабну стратегію МОЗ із трансплантаційної медицини до 2023 року. В рамках презентації Степанов озвучив основні пріоритети міністерства у цій сфері.

"Пріоритетами МОЗ є збільшення кількості трансплантацій шляхом розвитку посмертного донорства та розширення видів органної трансплантації, збільшення кількості трансплантацій кісткового мозку, розвиток центру трансплант-координації, забезпечення логістики анатомічних органів, зокрема із залученням цивільної авіації, авіаційного транспорту ДСНС, автотранспорту Національної поліції, а також професійний розвиток вітчизняних фахівців", – заявив голова МОЗ.

У документі чітко окреслено проблеми, які існують у цій сфері і є перепонами на шляху розвитку сфери органної трансплантації та трансплантації кісткового мозку: відсутність протоколів лікування та чітких показань для проведення трансплантації, дефіцит кадрів із практичним досвідом проведення трансплантацій тощо. Але МОЗ розробило чіткий механізм подолання таких проблем і очікує амбітних результатів.

"Уже в 2021 році ми очікуємо збільшення кількості трансплантацій нирок утричі, печінки – вчетверо, серця – у 8 разів", – сказав міністр.

За його словами, реалізація програми вже розпочалася: на сьогодні вже 24 медичні заклади беруть участь у пілотному проекті розвитку системи трансплантації, а кілька днів тому у Львівській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги вперше в Україні була здійснена трансплантація підшлункової залози.

Документ містить також таймлайни впровадження нововведень у кожному підрозділі такої медичної допомоги: трансплантації органів, трансплантації кісткового мозку, трансплант-координації та кадрової політики, де головною метою є формування в Україні власної команди для алогенної ТКМ дорослим. Крім цього, для підготовки якісних фахівців МОЗ планує внести питання діагностики смерті мозку в навчальні програми для осіб, які не отримали вчений ступінь, і післядипломного навчання лікарів.

МОЗ планує суттєво збільшити фінансування пілотного проекту з трансплантації вже з 2021 р. – на 483 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

НСЗУ законтрактувала на проведення хіміотерапії в межах ПМГ 97 медзакладів на 2,41 млрд грн

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

Лікарня "Охматдит" увійде до ПМГ із 2025 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА