13:18 04.08.2020

МОЗ розпочне переговори з Мінфіном щодо виділення коштів для держзакупівель вакцини від пневмококової інфекції - Ляшко

2 хв читати

Міністерство охорони здоров'я розпочне переговори з Міністерством фінансів щодо виділення коштів для закупівель за кошти держбюджету вакцини від пневмококової інфекції, повідомив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Ми визначили вікову групу, коефіцієнт охоплення і наразі проводитимемо переговори з Мінфіном, щоб включити до держбюджету на 2021-2023 роки кошти для закупівлі вакцини", - сказав він на брифінгу у вівторок.

Ляшко не назвав орієнтовної суми закупівлі. Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна", йдеться про багаторічне бюджетування, загальна сума залежатиме від того, який механізм закупівлі застосовуватимуть.

Він повідомив, що вакцинація від пневмокока проводитиметься триразовим щепленням - перші два щеплення в перший рік життя, третє - у другий рік і розпочнеться з січня 2022 року.

Як повідомлялося, Національна технічна група експертів з імунізації (НТГЕІ) рекомендувала Міністерству охорони здоров'я включити до Календаря щеплень вакцинацію дітей до одного року кон'югованою пневмококовою вакциною. Експерти рекомендують також вакцинувати дітей, що народилися раніше внесення вакцинації до Календаря щеплень, яким не виповнилося п'яти років на момент початку вакцинації.

За даними ВООЗ, у світі у 2015 році зареєстровано 294 тис. летальних випадків дітей віком до п'яти років, зумовлених пневмококовою інфекцією. Інфекція передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Пневмокок є збудником бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту. Довгострокові неврологічні наслідки у вигляді втрати слуху, психічних порушень, порушень рухової активності й судом спостерігаються у 24,7% осіб, що хворіли на пневмококовий менінгіт у дитинстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

AstraZeneca вилучає з обігу вакцину проти COVID-19

В Україні не зафіксовано жодного випадку несприятливих наслідків після вакцинації проти COVID-19 - Кузін

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА