Інтерфакс-Україна
16:41 24.05.2019

МОЗ інвестує в превентивну медицину з 2016 року

2 хв читати
МОЗ інвестує в превентивну медицину з 2016 року

Розвиток профілактики є одним із ключових аспектів трансформації системи охорони здоров'я, повідомляється на сайті Міністерства охорона здоров'я.

Згідно з повідомленням, програма розвитку профілактики реалізується з 2016 року, зокрема, майже 28 млн українців обрали свого сімейного лікаря, терапевта і педіатра, які не лише лікують, а й консультують щодо здорового способу життя, корисних звичок і допомагають позбутися залежностей, стежать за графіком вакцинації. Ці послуги включені в список послуг первинної медичної допомоги. Також до цього списку входять профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань: цукрового діабету, ВІЛ, туберкульозу, раку молочної залози, гіпертонічної хвороби та інших серцево-судинних захворювань, колекторального раку та раку передміхурової залози. Ці послуги завжди безоплатні для пацієнта.

МОЗ також розробило програму популяризації здорового способу життя: затверджено національний план боротьби з неінфекційними захворюваннями, згідно з яким почали системно впроваджуватися заходи з профілактики хвороб, що викликані не інфекціями, а способом життя та умовами навколишнього середовища (паління, вживання алкоголю, нездорове харчування, недостатня фізична активність тощо).

Нині, крім того, активно розвивається Центр громадського здоров'я, що відповідає за профілактику захворюваності, боротьбу з епідеміями, епідеміологічний нагляд, біологічну безпеку, стратегічне управління у сфері громадського здоров'я.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський під час виступу на iForum у Києві в четвер висловив думку про необхідність вкладати кошти в профілактику хвороб.

"Світ вкладає в превентивну медицину, якщо ми говоримо про медицину, приміром. У що вкладаємося ми? Ми різними розумними фразами говоримо, що нам потрібна діджиталізація медицини, прорив, нормальні умови, клініки. Це зрозуміло, але цього мало", - сказав він.

Зеленський зазначив, що в Україні вкладають у медицину лікування хвороб, а у світі нині люди своїм розумом вкладаються в превентивну медицину.

Президент навів як приклад таких інновацій у медицині нещодавню розробку дослідників із Массачусетського технологічного інституту, яка виявляє ризик розвитку раку грудей на кілька років уперед.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВР розглядає нові законопроєкти про контроль діяльності аптек

Україна та Франція підписали 7 угод на EUR51 млн в сфері медицини

Провідні фармвиробники після зниження цін на ліки виплатили 602 млн грн компенсацій аптекам та дистриб’юторам

Ціни ще на 116 препаратів знизять з 1 квітня – Ляшко

Реформу ціноутворення на фармринку важливо довести до кінця – експерт

Найбільш привабливими для українського фармекспорту є схожі з Україною за структурою споживання ринки - "Дарниця"

Впродовж епідсезону 2024-2025 рр. попит на противірусні препарати виріс майже на 300% - сервіс Liki24.com

Керівництво УЧХ та Швейцарського Червоного Хреста обговорили подальшу співпрацю

Будівельні роботи з відновлення "Охматдиту" можуть розпочатися в травні – Ляшко

Ціни на ліки в аптеках знизилися ще на 30 із 273 препаратів з додаткового переліку – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА