14:19 16.08.2018

Половина закладів "первинки" увійшла в медреформу

2 хв читати
Половина закладів "первинки" увійшла в медреформу

Половина закладів первинної медичної допомоги, за підсумками двох (з трьох запланованих) етапів підписання договорів із Національною службою здоров'я України (НСЗУ) перейшли на нову систему фінансування, повідомила прес-служба відомства.

"Наразі партнерами Служби здоров'я, які перейшли на нову, прозору та справедливу систему фінансування, є 623 медичні установи", - зазначено в повідомленні.

За результатами "другої хвилі" укладення угод НСЗУ отримала 509 заяв і підписала 462 договори з комунальними та приватними медичними закладами. Також договори зі службою підписали 73 лікаря, які працюють як фізичні особи-підприємці. Під час "першої хвилі" їх було 12 осіб.

Результат "другої хвилі" майже втричі перевищив кількість договорів, укладених під час першого етапу, лідерами за кількістю поданих заяв та укладених договорів стали Харківська - 58 договорів і Львівська області - 34 договори.

Наразі на територіях, де здійснюють обслуговування медзаклади, які уклали угоди з НСЗУ, проживають 23 млн осіб, з них понад 10 млн уже підписали декларації з лікарями.

"Національна служба здоров'я працює над тим, щоб приватні заклади могли на рівні з комунальними некомерційними закладами охорони здоров'я отримувати вакцини та лікарські засоби", - наголосили у відомстві.

Як повідомлялося 25 липня НСЗУ оголосила "другу хвилю" укладення договорів із закладами первинної медичної допомоги для переходу на новий механізм фінансування у рамках медреформи. Згідно з ним, пацієнт обирає собі сімейного лікаря (терапевта, педіатра) незалежно від місця реєстрації. Лікар, у свою чергу, отримує дохід, який залежить від кількості пацієнтів, які підписали з ним декларації.

Базовий тариф за пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, становить 370 грн. До базового тарифу застосовуються вікові коефіцієнти: за дитину до 5 років - 4 (1480 грн), для дітей від 6 до 17 років - 2,2 (814 грн), для дорослих від 18 до 39 років - 1 (370 грн), для дорослих від 40 до 64 років - 1,2 (444 грн), для людей старше 65 років - 2 (740 грн).

З 1 липня 2018 року 160 медзакладів, які виконали всі умови НСЗУ і підписали з нею договори, почали працювати за новим принципом фінансування - "гроші йдуть за пацієнтом" і за перший місяць сумарно отримали 244 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Алгоритми ШІ можуть підвищити точність діагностики, але повноцінно замінити медика наразі не можуть - експерти

МОЗ підготувало всі нормативні акти для запуску роботи закону про медканабіс

Клініки ще семи європейських країн готуються приєднатися до програми міжнародного медичного партнерства

Фонд Порошенка купив кисневу барокамеру для лікування поранених і профінансував ремонт відділення

USAID запустив два проєкти відновлення медінфраструктури в Харківській і Запорізькій областях

53% відсотки опитаних українців вважають, що загроза здоров'ю від коронавірусу була перебільшена - опитування "Рейтингу"/Gallup Int.

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА