МОЗ констатує зростання зарплати в лікарів "первинки", які ввійшли в медреформу

Заробітна плата деяких медичних працівників автономізованих закладів первинної медичної допомоги за результатами першого місяця роботи за новим механізмом фінансування "гроші йдуть за пацієнтом" зросла в кілька разів, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я України.
"Розмір винагороди більше не прив'язаний до бюджетної сітки. Тепер керівники цих (автономізованих - ІФ) медзакладів можуть встановлювати рівень зарплатні залежно від кількості декларацій, які підписав лікар, або інших показників. Рішення щодо зарплатної політики в кожному конкретному медичному закладі ухвалює колектив, тому підхід до оплати праці та момент початку підвищення відрізняється у кожному закладі", - наголошується в повідомленні.
Як зазначили у відомстві, в деяких лікарів розмір заробітної плати зріс у 3-4 рази. За підсумками першого місяця заробітна плата також зросла в медичних сестер.
Як повідомлялося, з 1 липня 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які виконали всі умови НСЗУ та підписали з нею договори, почали працювати за новим принципом фінансування - "гроші йдуть за пацієнтом". За перший місяць роботи вони сумарно отримали 244 млн грн.
25 липня НСЗУ оголосила "другу хвилю" підписання договорів із закладами первинної медичної допомоги для переходу на новий механізм фінансування в рамках медреформи.