Інтерфакс-Україна
12:37 09.07.2018

МОЗ ініціює створення Нацради з питань громадського здоров'я

1 хв читати
МОЗ ініціює створення Нацради з питань громадського здоров'я

Міністерство охорони здоров'я ініціює створення Національної ради з питань громадського здоров'я, яка виконуватиме функції консультативного органу Кабінету Міністрів для врахування інтересів громадського здоров'я в усіх сферах державної політики.

Як повідомляє прес-служба МОЗ, створення такого органу передбачено у законопроекті "Про систему громадського здоров'я", представленого відомством на широке обговорення.

Законопроект також передбачає, що в управлінні системою громадського здоров'я повноваження ухвалення рішень надаються органам місцевої влади, що, на думку авторів законопроекту, дасть змогу оперативно вирішувати питання.

Крім того, законопроект передбачає принцип регіональної екстериторіальності - у кожній області функціонуватиме регіональний центр громадського здоров'я, який опікуватиметься питаннями збереження здоров'я населення, проведення епідеміологічного нагляду, профілактикою хвороб і здійснюватиме заходи боротьби з епідеміями.

Окремо буде врегульовано діяльність Національного і регіональних центрів громадського здоров'я.

Також законопроект передбачає, що фінансування державних програм громадського здоров'я та заходів боротьби з епідеміями становитиме щонайменше 5% всіх витрат на охорону здоров'я.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Склад МЗУ функціонує в робочому режимі, під час відключень світла використовують генератори

НСЗУ планує чітко визначити, які послуги можуть надаватися дистанційно або за допомогою телекомунікацій – голова НСЗУ

Стартувало навчання для ветеранок за програмою REDpreneur Women

Зростання захворюваності на туберкульоз в Україні немає, але є випадки позалегеневого туберкульозу, - гендиректор ЦГЗ

Мережа центрів ментального здоров’я "Повернення" родини Пінчук розширилася до 10 центрів

У Києві низка аптек працюватиме цілодобово у разі тривалого знеструмлення – КМДА

Рада ратифікувала договір з ЄК та державами-членами ЄС про спільні закупівлі заходів медичного захисту

Понад 1,5 млн громадян отримали допомогу від мобільних медичних бригад УЧХ з початку війни

Кабмін доручив МОЗ і Держпродспоживслужбі контролювати ціни на ліки - Свириденко

Лікар "Лікарів без кордонів": На Дніпропетровщині ми працюємо в умовах, які складно назвати нормальними

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА