Інтерфакс-Україна
13:08 03.01.2018

МОЗ оновив граничні ціни на препарати за програмою "Доступні ліки"

2 хв читати

 Міністерство охорони здоров'я України оновило для учасників програми реімбурсації "Доступні ліки" граничні оптово-відпускні ціни на препарати.

Відповідний наказ №2 від 2 січня 2018 року оприлюднено на сайті відомства.

Виробники та імпортери лікарських засобів протягом 10 днів (до 11 січня включно) повинні подати заявки на участь їх препаратів в програмі.

Новий реєстр препаратів, які підлягають відшкодуванню, складається з 23 міжнародних непатентованих назв (МНН), зокрема препаратів, МНН внесених до програми наприкінці грудня 2017 року, - лозартан для серцево-судинних захворювань і глібенкламід для цукрового діабету другого типу.

У відомстві також нагадали, що прийняті зміни впроваджують новий механізм ціноутворення.

"Після встановлення граничних цін на лікарські засоби фармкомпанії матимуть додатково п'ять днів, щоб знизити свої цінові пропозиції і таким чином поповнити список препаратів, вартість яких буде відшкодовуватися на 100% за державні кошти", - зазначено в повідомленні на сайті Міністерства охорони здоров'я.

У відомстві очікують, що споживання препаратів, вартість яких повністю відшкодовується державою, в натуральному вираженні виросте на 30%, і при цьому не позначиться на бюджеті програми.

Очікується, що кількість препаратів, вартість яких буде повністю відшкодовуватися за кошти бюджету, виросте приблизно на 10 торгових назв.

Референтна ціна добової дози для кожної діючої речовини визначаються окремо. Граничні оптово-відпускні ціни лікарських засобів ґрунтуються на медіанної ціною на препарат в п'яти сусідніх країнах - Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії, нагадали в міністерстві.

Реєстр медикаментів, вартість яких частково або повністю підлягає відшкодуванню за кошти державного бюджету переглядається щорічно в січні і липні з метою актуалізації цін.

Як повідомлялося, 27 грудня Кабмін затвердив включення в перелік препаратів по одному МНН для серцево-судинних захворювань і цукрового діабету другого типу, що за прогнозами міністерства має розширити перелік ще десятком лікарських засобів за двома цими нозологіями.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін поклав виконання обов’язків голови Держлікслужби на заступника голови Короленка

НСЗУ очікує затвердження продовження експериментального проєкту зубопротезування для військових

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ за рік здійснили понад 9000 виїздів

УЧХ провів перший Всеукраїнський форум зі зміцнення здоров’я

Кличко показав, як за рік оновилася медицина в Києві

НСЗУ зафіксувала перехід від поодиноких до системних порушень під час надання хірургічної та стаціонарної меддопомоги – моніторинг

Клініка Lita Plus планує впровадити нові методики мамопластики

В Києві за ініціативи Кличка з 1 січня запрацює персональний медичний супровід ветеранів - КМДА

НСЗУ розпочала прийом заявок для контрактування на 2026 рік ще за трьома за пакетами

Свириденко: 94 тис. військових і ветеранів скористалися послугою безоплатного лікування та протезування зубів у 2025р.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА