19:29 23.10.2017

Богомолець опублікувала на Facebook тарифи пілотного проекту з клініками АМНУ, а не тарифи на медпослуги

2 хв читати
Богомолець опублікувала на Facebook тарифи пілотного проекту з клініками АМНУ, а не тарифи на медпослуги

Опубліковані головою парламентського комітету з охорони здоров'я Ольгою Богомолець у соцмережі Facebook тарифи на медичні послуги - це тарифи пілотного проекту, запланованого з медичними установами системи Академії меднаук України (АМНУ), повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

"Опубліковані в інтернеті тарифи на медичні послуги - це тарифи пілотного проекту з клініками АМНУ. Ці рахунки медустанови АМНУ направлятимуть державі, щоб за конкретного пацієнта пройшла конкретна оплата за принципом "гроші йдуть за пацієнтом". Те, що ви бачите, це тарифи з пілотного проекту з інститутами АМНУ", - сказав він.

При цьому П.Ковтонюк зазначив, що "той, хто взяв перелік тарифів і виклав їх в Інтернет під виглядом того, що це тарифи для людей, просто збрехав".

"Це тарифи, які розроблені для пілотного проекту з інститутами Академії наук саме для того, щоб відпрацювати механізм, коли людина приходить, отримує медпослуги і нічого за них не платить", - сказав він.

П.Ковтонюк пояснив високі розцінки в опублікованих тарифах тим, що установи системи АМНУ - "це унікальні інститути, єдині на всю країну, де роблять рідкісні операції невеликій кількості людей".

"Клініки АМНУ в рамках цього проекту виставлятимуть тарифи державі, і не будуть нічого брати з пацієнта", - сказав заступник міністра.

"Сенс реформи полягає в тому, що на кожну послугу буде тариф. Ці тарифи потрібні для того, щоб вони були оплачені державою", - наголосив заступник міністра.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України затвердив запуск пілотного проекту зі зміни механізму фінансування надання медичної допомоги в окремих науково-дослідних установах Національної академії медичних наук з 1 липня.

Участь у проекті беруть Інститут кардіології ім. Академіка Стражеска, Інститут серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова, Інститут хірургії та трансплантології ім. Шалімова, а також Інститут нейрохірургії імені академіка Ромоданова.

На реалізацію проекту в державному бюджеті 2017 року передбачено 200 млн грн.

Як повідомлялося, Верховна Рада в четвер підтримала у другому читанні та в цілому законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), що дає старт медичній реформі, зокрема, змінам у системі фінансування медичних послуг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА