07:51 01.01.2025

МОЗ нагадує: Замість МСЕК з 1 січня розпочне роботу нова система оцінки повсякденного функціонування

3 хв читати

Впровадження медичної частини реформи медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з розпочинається 1 січня, вона триватиме і вдосконалюватиметься протягом 2025 року.

"1 січня 2025 р. стартує масштабна реформа: на зміну МСЕК прийде оцінка повсякденного функціонування. Для людини проходження шляху до статусу інвалідності значно спроститься, адже більшість процесів буде скорочено та цифровізовано. Усі етапи для оцінки фіксуватимуться в електронній системі, що унеможливить корупційні зловживання", - повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я.

В уряді уточнили, що з 1 січня замість МСЕК рішення про встановлення інвалідності, призначення допоміжних засобів реабілітації та інші аспекти ухвалюватимуть експертні команди з оцінки повсякденного функціонування. Наразі сформовано понад 1450 експертних команд, до яких увійшли понад 4000 лікарів, вони працюватимуть у 290 лікарнях у всій Україні.

Як повідомлялося, 30 грудня президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12178, яким ліквідував МСЕК із наступного року. Раніше цей законопроєкт на засіданні 19 грудня підтримали 259 народних депутатів Верховної Ради.

Як пояснило Міністерство охорони здоров'я в телеграм-каналі, згідно із законом, з 1 січня 2025 року замість застарілих корумпованих МСЕК встановлюватимуть інвалідність саме експертні команди лікарів-практиків.

Експертні команди проводитимуть оцінювання в електронній системі, яке враховує реальні потреби людини.

Команди формуватимуться автоматично за принципом випадковості, а дані лікарів і пацієнтів залишатимуться прихованими до моменту оцінювання.

Згідно з документом, рішення експертних команд можна оскаржити в Центрі оцінювання функціонального стану, до складу яких входитимуть лікарі з державних закладів охорони здоров'я з усієї країни.

Крім того, зазначає МОЗ, закон закладає фундамент для використання Міжнародної класифікації функціонування (МКФ) в освітній, соціальній та інших сферах.

Водночас наголошується, що всі довідки та документи, видані МСЕК до 1 січня 2025 року, залишаються чинними. Надалі вони будуть підставою для отримання соціальних гарантій, прав, пільг, пенсій, компенсацій та інших виплат протягом терміну дії документів.

Крім того, МОЗ уточнює, що МСЕК зобов'язані забезпечити передачу визначеним закладам охорони здоров'я всіх наявних у них медико-експертних справ та архівних документів.

Справи, які не були розглянуті МСЕК до кінця 2025 року, будуть розглянуті експертними командами, водночас особу обов'язково повідомлять про дату і нову адресу, де проводитимуть оцінювання.

Для осіб, у яких термін повторного огляду припадає на січень-червень 2025 року і які не змогли його вчасно пройти, термін інвалідності продовжується до дати ухвалення рішення за підсумками оцінювання повсякденного функціонування, але не пізніше ніж 1 липня 2025 року.

Для осіб, у яких інвалідність встановлено довічно, оцінювання проходити не потрібно, оскільки всі права, документи, виплати, пільги, соціальні послуги та відстрочки зберігають чинність. Повторне оцінювання можливе виключно за бажанням людини або за рішенням суду.

МОЗ повідомляє, що статистичні дані оцінювання повсякденного функціонування оприлюднюватимуть для громадського моніторингу та запобігання корупції.

 

 

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фармкомпанія Farmak у 2024 р. випустила на ринок 22 нових продукти

За час війни в Україні повністю або частково відновлено понад 950 медичних об'єктів

У Києві на 17% зріс рівень захворюваності на грип та ГРВІ за тиждень, але він у 3,2 раза нижчий за епідпоріг - міськадміністрація

Рада ухвалила закон про вдосконалення системи трансплантації

МОЗ планує розширити практику створення університетських клінік

Мобільні реабілітаційні команди УЧХ працюватимуть у 13 областях

Метапневмовірус в Україні з початку епідсезону виявлено у 14 осіб, тенденції до розвитку спалаху не спостерігається - ЦГЗ

УЧХ навчив надавати першу допомогу понад 300 тис. осіб

Інститут Амосова з 2025 р. контрактуватиметься за ПМГ, консультації для пацієнтів із направленням безкоштовні

У 2025 році буде повністю відновлено новий корпус "Охматдиту", розпочнеться будівництво ще одного інноваційного корпусу - Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА