18:08 27.01.2022

ЄС інвестує більш ніж €1 млрд у транс’європейські енергетичні проекти

2 хв читати
ЄС інвестує більш ніж €1 млрд у транс’європейські енергетичні проекти

Єврокомісія (ЄК) оголосила у четвер, що країни ЄС досягли домовленості за її пропозицією інвестувати EUR1,037 млрд у п’ять транскордонних проектів у рамках фонду фінансування з’єднання в Європі транс’європейських енергетичних мереж (CEF Energy), пише GreenDeal.

“CEF Energy надасть фінансову підтримку для будівництва чотирьох інфраструктурних проектів, у тому числі трьох для передачі електроенергії та одного для зберігання газу, а також для дослідження мереж транспортування та зберігання CO2”, – йдеться у повідомленні ЄК, опублікованому в Брюсселі у четвер.

«Останні кілька місяців знову нагадали нам, наскільки важливим є добре інтегрований європейський енергетичний ринок для забезпечення доступної енергії та надійності поставок, а також переходу до чистої енергії. Хоч за останнє десятиліття ми досягли значного прогресу у покращенні взаємопов’язаності нашого ринку, можна і потрібно зробити більше. Я особливо хочу виділити євроазіатський інтерконектор, який покладе край енергетичній ізоляції Кіпру і з’єднає його з рештою Європи», — заявила член ЄК з енергетики Кадрі Сімсон.

Найбільша частина коштів, зазначають у Єврокомісії, буде спрямована на проект EuroAsia вартістю EUR657 млн ​​для першого інтерконектора між Кіпром та європейською мережею.

У коментарі ЄК йдеться, що «добре інтегрована енергетична інфраструктура необхідна для енергетичного переходу, полегшення інтеграції відновлюваних джерел енергії, підвищення надійності поставок та забезпечення доступності енергії».

У Брюсселі наголошують, що фінансова допомога, яка надається у рамках CEF Energy, спрямована на підтримку Європейського «зеленого» курсу – European Green Deal.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" запустив у роботу в енергосистемі України нові потужності з виробництва чистої електроенергії

Данія, ФРН, Нідерланди та Бельгія мають намір нарощувати потужності альтернативної енергетики

Генсек ООН попередив про наближення кліматичної катастрофи

Агресор вже скоїв 231 злочин проти українського довкілля - Мінприроди

ЄК підготувала план підвищення енергобезпеки Європи вартістю EUR195 млрд

Змінився керівник ДТЕК ВДЕ

Рівень розрахунків "ГарПоку" з ВДЕ-виробниками за лютий-березень становить 19-20% – керівник підприємства

Відпуск "зеленої" е/е за перший місяць війни знизився на 8,4% - глава "ГарПоку"

Україна до кінця 2024 р. створить інтегровану систему радіаційного моніторингу, що взаємодіятиме з аналогічною системою ЄС

Генсек ООН: газо- і нафтовидобувачі використовують війну в Україні в своїх цілях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА