21:11 12.05.2024

Президентські вибори в Литві відбулися за явки майже в 60%

2 хв читати
Президентські вибори в Литві відбулися за явки майже в 60%

У Литві в неділю відбулися президентські вибори, а також референдум про легалізацію подвійного громадянства.

За даними Головної виборчої комісії (ГВК) Литви, на президентських виборах загалом проголосували 59,37% виборців: 47,78% виборців прийшли на вибори в неділю і ще 11,59% проголосували заздалегідь.

Вищу явку в першому турі президентських виборів було зафіксовано лише в 1993 і 1997 роках, коли проголосували 78,6% і 71,45% громадян, які мають право голосу, відповідно. У наступні роки явка коливалася від 48,4% (2004) до 53,9% (2002).

Загальна кількість громадян, внесених до списків виборців цього року, становила 2 млн 385 тис. 234 особи.

За президентське крісло боролися вісім політиків.

Згідно з опитуваннями громадської думки, чинний президент Гітанас Науседа, який претендує на переобрання, вийде до другого туру з одним зі своїх суперників - висунутою консерваторами прем'єр-міністеркою Інґрідою Шимоніте або безпартійним юристом Ігнасом Вегеле.

Науседа, який проголосував у неділю на виборах глави держави, бачить необхідність у коригуванні складу уряду. "Президент, навіть у разі, як то кажуть, технічної реорганізації уряду, однаково повинен узяти на себе ініціативу і внести корективи, якщо він вважає це за необхідне, а я вважаю, що це необхідно зробити", - сказав він журналістам у Вільнюсі.

Що стосується референдуму про легалізацію подвійного громадянства, то на ньому пропонували змінити Конституцію, вилучивши з неї положення, яке тепер перешкоджає громадянам Литви набувати другого громадянства, - про те, що "окрім окремих випадків, передбачених законом, ніхто не може бути громадянином Литовської Республіки та іншої держави одночасно". Необхідно також висловити думку з приводу зміненої редакції Конституції: "Громадянство Литовської Республіки набувається за народженням і на інших підставах, встановлених законом. Порядок набуття і втрати громадянства визначається законом".

Для того, щоб це положення було легітимізовано, за нього на референдумі має проголосувати більше половини всіх громадян Литви, які мають право голосу. Цієї планки не було досягнуто, і такий референдум було визнано таким, що не відбувся 2019 року. Тоді 956 тисяч 564 людини проголосували за легалізацію подвійного громадянства або 38% виборців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США допоможе Україні не відправленням військ, а зброєю, розвідданими та підготовкою українських бійців - Байден

Україна підписала з Данією меморандум стосовно закупівлі озброєння і військової техніки в українських виробників, скоро буде перший контракт - Умєров

Умєров закликав сусідні країни розглянути питання закриття неба над прикордонними областями України і просить партнерів подумати про підготовку бригад ЗС України

Зеленський і Байден підписали двосторонню 10-річну угоду у безпековій сфері

Унаслідок ударів ворожих FPV-дронів по Куп'янську поранено мирного жителя

Зеленський зустрівся із Сунаком: Україна вітає зобов'язання Великої Британії продовжувати підтримувати українську армію

Рух на "синій" лінії київського метро відновлено після інциденту з падінням пасажирки під поїзд - КМДА

Шольц назвав "історичним кроком" угоду щодо використання доходів від заморожених активів РФ

Зеленський обговорив із Трюдо підготовку до Глобального саміту миру

Рух на "синій" лінії київського метро частково перекрито через падіння пасажирки під поїзд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА