11:41 07.04.2024

Чистий приплив в Україну на католицький Великдень і після канікул і становив 20 тис. осіб - Держприкордонслужба

2 хв читати
Чистий приплив в Україну на католицький Великдень і після канікул і становив 20 тис. осіб - Держприкордонслужба

Кількість перетинів кордону України на виїзд за тиждень, із 30 березня до 5 квітня, знизилася до 232 тис. із 270 тис. тижнем раніше, тоді як на в'їзд - до 252 тис. із 268 тис., свідчать дані Держприкордонслужби у Facebook.

Таким чином, у тиждень завершення весняних канікул і католицького Великодня пасажиропотік знизився на 10%, однак уперше після Нового року зафіксовано чистий приплив у 20 тис. осіб, тоді як у попередні тижні потоки на в'їзд і виїзд були рівними або фіксувався чистий відплив.

Кількість оформлених транспортних засобів знизилася вперше за шість тижнів - до 117 тис. зі 131 тис. тижнем раніше, із гуманітарними вантажами - до 595 із 785.

Прикордонна служба Польщі також зафіксувала чистий приплив в Україну за тиждень із 29 березня до 3 квітня - 26,5 тис. осіб, тоді як у попередні сім днів чистий відплив становив 7,6 тис.

Як повідомлялося, з 10 травня 2022 року від'їзд біженців з України, що розпочався з початком війни, змінився припливом, який тривав до 23 вересня 2022 року і становив 409 тис. осіб.

Однак із кінця вересня, можливо, під впливом новин про мобілізацію в Росії та "псевдореферендуми" на окупованих територіях, а потім масованих обстрілів енергетичної інфраструктури, фіксували перевищення кількості тих, хто виїжджає, над тими, хто в'їжджає. Це тимчасово припинилося в другій половині грудня - на початку січня на період свят, проте потім знову відновилося і сумарно з кінця вересня 2022 року до першої річниці повномасштабної війни досягло 223 тис. осіб.

За другий рік повномасштабної війни кількість перетинів кордону на виїзд з України, за даними Держприкордонслужби, перевищила кількість перетинів на в'їзд на 25 тис., а після цього - ще на 10 тис.

Як зазначив на початку березня минулого року заступник міністра економіки Сергій Соболєв, повернення кожних 100 тис. українців додому дає приріст ВВП у 0,5%. Мінекономіки в макропрогнозі на цей рік заклало повернення в Україну 1,5 млн осіб, тоді як у Нацбанку, навпаки, очікують відтоку з України 0,1 млн після 0,2 млн у 2023 році.

Згідно з оновленими даними УВКБ ООН, кількість українських біженців у Європі станом на 14 березня цього року оцінювали в 5,983 млн, що на 21 тис. менше, ніж місяцем раніше, а загалом у світі - у 6,486 млн, що на 6 тис. більше за показник місячної давності.

У самій Україні, за даними ООН на 31 грудня минулого року, було 3,689 млн внутрішньо переміщених осіб (ВПО), що на 15 тис. більше, ніж на початок листопада.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Суд виніс вирок у справі про розстріл "Лексуса" в Дніпровському районі Києва - 11 років в'язниці

СБУ: Керівники окупаційного МНС Луганщини під виглядом гумконвою перевозили FPV-дрони агресору

Громада Києва передала бійцям на харківський напрямок 1 тис. дронів

Зеленський: За понад рік роботи експортного морського коридору було транспортовано 70 млн тонн вантажів

Депутат Одарченко не з'явився до суду, САП ініціювала його розшук

Харків'янка, яка передавала дані про дислокацію ЗСУ й заперечувала збройну агресію РФ, отримала 5 років в'язниці - прокуратура

Унаслідок російської агресії загинули вже 575 дітей - Лубінець

У Покровську залишається ще 16 тис. людей - обладміністрація

У Львові судитимуть агентів ГРУ, які готували теракти в Україні - СБУ

У Нікополі помер один з постраждалих унаслідок російського удару - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА