11:50 02.02.2024

Необхідно стежити, щоб не допускати в школах цькування учнів-переселенців на мовному ґрунті - мовний омбудсмен

1 хв читати
Необхідно стежити, щоб не допускати в школах цькування учнів-переселенців на мовному ґрунті - мовний омбудсмен

 Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь вважає за необхідне стежити, щоб не допускати в школах цькування на мовному ґрунті учнів-переселенців.

"Освітній процес триває не лише на уроках, тому вчителі у школі мають спілкуватися державною мовою, незалежно від того, якою мовою вони розмовляють удома. Як учитель з величезним стажем можу сказати, що школа є архітектором нашого майбутнього", - сказав Кремінь в інтерв'ю освітньому проєкту "Освіторія".

Мовний омбудсмен наголосив, що заклади освіти - не місце для подвійних стандартів чи будь-яких мовних спекуляцій.

"Звісно, з особливою увагою треба ставитися до дітей, які стали вимушеними переселенцями. Якщо батьки спілкуються недержавною вдома, дитині може бути складно в школі, до того ж кожен регіон має свої діалектизми. Тому маємо пильнувати, щоб не допускати цькування на мовному ґрунті", - заявив він.

Як повідомлялося, раніше мовний омбудсмен Тарас Кремінь заявив, що перерва є частиною освітнього процесу і під час неї освітяни мають говорити українською мовою.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий вважає, що якщо педагог, викладаючи українською мовою, на перерві переходить на російську, він демонструє дітям своє скептичне, зневажливе ставлення до держави.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА